Prosta sieć lan - Win7 i niezidentyfikowana sieć

Witam, jest mi głupio że muszę zakładać temat z taką głupotą, ale siedzę już parę godzin i nie mogę połączyć dwóch komputerów na windowsie 7 w sieć lan, bo cały czas na jednym z nich albo czasami na obu sieć widnieje jako niezidentyfikowana. Znając życie okaże się, że przeoczyłem jakąś błahostkę (mam nadzieję że tak właśnie jest) ale już brakuje mi cierpliwości żeby dochodzić przyczyny.

 

Dwa komputery na Win7, stacjonarny i laptop.

Do stacjonarnego podłączony modem z internetem z sieci komórkowej. Oba kompy połączone kablem rj45, pingują się bez problemu, udało się też stworzyć sieć domową.

192.168.0.1 / 255.255.255.0 dns 8.8.8.8

Drugi komp to samo tylko ip 0.2 no i brama 0.1 bo pierwszy komp ma dostęp do internetu.

Wcześniej to samo połączenie działało, jak jeszcze na stacjonarnym był windows xp i tam konfiguracja wszystkiego zajęła jakieś 15 sekund.

Proszę tylko nie odsyłajcie mnie do googli bo już próbowałem tak dziwnych rozwiązań, że dziwię się że w ogóle mam nadal internet.

 

Na laptopie sieć widnieje jako sieć domowa o nazwie Sieć. Na stacjonarnym jest to niezidentyfikowana sieć publiczna.

Nie wiem jakie jeszcze info mogłoby się przydać. Liczę na jakieś pomysły i dzięki z góry.

/Edit w końcu się udało, okazuje się że w win 7 trzeba we właściwościach sieci mającej połączenie z internetem zaznaczyć, żeby udostępniała połączenie innym komputerom. Kombinowałem mocno naokoło, proszę o zamknięcie/usunięcie tematu bo sam chyba nie mogę tego zrobić