Proste podłączenie internetu radiowego do laptopa

Witam. Posiadam internet radiowy oraz komputer stacjonarny, gdzie kabel od nadajnika połączony jest z kartą sieciową(?) zainstalowaną wewnątrz komputera. W najbliższym czasie otrzymam laptop, na którym również chcę posiadać internet radiowy. Skontaktowałem się z administratorem sieci, który poinformował mnie, że do laptopa muszę kupić router lub zewnętrzną karte (albo przejściówke), do której podłącze obecny kabel nadajnika. Problem w tym, że są to koszty ok. 100zł. Myślałem, że połączenie można uzyskać za pomocą karty wifi zainstalowanej w laptopie. Czy jest jakiś dobry sposób posiadania internetu radiowego w laptopie bez dodatkowych kosztów?

bez dodatkowych kosztów to można podłączyć kablem sieciowym skrętką , chociaż to też wydatek ale tylko paru zł :smiley:

tylko że wtedy stacjonarny będzie musiał cały czas być włączony żeby na laptopie był net

można spróbować zalogować się do sieci radiowej przez kartę wi-fi laptopa

Właśnie będę liczył na skuteczność tego sposobu, ponieważ komputer stacjonarny może zostać sprzedany (tego jeszcze nie wiem), a nie chce żeby był cały czas włączony. Do nadajnika mam jakieś 100m i jest dobrze widoczny…

A ewentualnie jak można skrętką połączyć sieć do laptopa?