Prosty program do pocięcia filmu jak w movie makerze

Chodzi mi o NAJPROSTRZY program do pociecia pliku filmowego na fragmenty. A więc otwieram film i nanosze cięcia na osi czasu. A potem wybieram “zapisz fragmenty”

Niestety ,ŻADEN ,czyli ani cut asisstant,ani Virtual Dub,ani Boilsoft video splitter NIE POTRAFIĄ tego normalnie wykonać.

Boilsoft video splitter umie tylko wskazać fragment do wycięcia,cut asisstant domaga się aby zaznaczać mu każdy fragment z osobna i to jeszcze z pominięciem pierwszej ramki,bo inaczej błąd,Virtual Dub także umieją tylko raz wyciąc,a ponadto miałbym problem ze wskazaniem sąsiedniego fragmentu ,bo nie ma opcji dodania znacznika ani markerów.

Pozostałe edytory filmowe to już wyłacznie rekompresja filmu i też nie wiem czy któryś by potrafił,nawet z konwersją pociąć.

Np taki movie maker ma funkcję prostego cięcia,niestety,on nie zapisuje do plików poszczególnych klipów-autorzy zapomnieli o takiej funkcji.

Nie wiem na jaką skalę będziesz się bawił w cięcie filmów, ale być może wersja trial Sony Vegas Ci wystarczy. Bardzo dobry jeżeli chodzi o pierwsze podejścia do edycji filmów. Markery, cięcia, różnego rodzaju kompresje - wszystko jest.

Wiem,bo go go używam.Ale ja tam nie widzę funkcji zapisania do osobnych plików pociętych fragmentów.No i jeszcze problem z obsługą formatów-wiecznie żąda instalacji quick time aby otworzyć jakikolwiek plik mp4 z rozdzielczością poziomą powyżej 480px,nieważne czy w środku jest avc ,asp czy xvid.