Prosze doradzcie w sprawie pracy po technikum inf

Chodze do 1 klasy dobrego technikum informatycznego. Chcialem sie dowiedziec czy po skończeniu tej szkoły bede miale szanse na prace w tym zawodzie? Chocby mało opłacalną? Wydaje mi sie że w technikum tym nauczę sie sporo. Bedę sie sam uczył także w domu dodatkowych rzeczy oczywiście i bardzo sie do tego przyłoże. Z tego co wiem to w szkole tej nauczymy sie: HTML, PHP, SQL, Podstaw grafiki komputerowej, obsługi systemów Linux, Windows, itd. Programowanie, a w tym Turbo Pascal, C++, algorytmy itd. VB, i wydaje mi sie że Assembler też bedzie albo przynajmniej jego podstawy. Z pewnościa nauczymy sie wiele innych rzeczy, o których nawet nie mam pojęcia… W 1 klasie i tak nauczymy sie dużo: HTML, PHP, Turbo Pascal, obsługa Corel Draw… i sam nie wiem co jeszcze… Chcialem sie dowiedziec czego najlepiej mam sie uczyć sam w domu? Konkretnie… ? I jak jest z tą pracą? Prosze o porady.

Używaj polskich znaków,użyj opcji zmień i popraw.

Kierunek przyszłościowy,więc warto się starać,a na brak zajęcia nie Będziesz narzekał.

Jeżeli znajdziesz pracodawcę, który nie patrzy na papiery (mam na myśli ukończone studia informatyczne) i będziesz w tym naprawdę dobry to może Ci się poszczęści, chociaż teraz 80% chce być informatykami i może być coraz gorzej (obym się mylił) :mrgreen:

No dobra… ale popatrz na zapotrzebowanie na ten zawód…

Informatyka jest teraz studnią bez dna… potrzeba ogromu ludzi DLA całego świata, aby moglibyśmy sie rozwijać… Ja bym sie nie obawiał o przyszłość informatyka przez najbliższe… 30 lat… może więcej…

Ale miejsce jest dla dobrych ludzi w tej dziedzinie…

Wszystko zależy od szkoły i poziomu nauczania. Jedynie co trzeba sie nauczyć to przede wszystkim matematyka, algorytmy i logiczne myślenie. Jak to bedziesz miał mniej wiecej opanowane to kazdy język programowania opanujesz. Jednak musisz wybrać sobie specjalizacje. Po technikum lepiej zrobić sobie jeszcze studia. Jeżeli nie czujesz sie na siłach z informatyki to daj sobie spokój bo to strata czasu ale sprobować zawsze możesz.

Biedrona555 proszę zmienić tytuł na konkretny