Proszę o obiektywną ocenę PC

Wiem że komputer mam raczej słaby na dzisiejsze standardy ale

http://naforum.zapodaj.net/ef6271013967.png.html

Proszę o ocenę pc na podstawie powyższego screenu. Proszę o:

  • poszczególny opis/jakość elementów wg was

  • co najlepiej wymienić

  • orientacyjną cenne elementów które należało by wymienić

PS. Jeśli za mało podałem elementów by całościowo ocenić PC, to proszę mi polecić jakiś program i co mam dzięki niemu wam zaprezentować do pełnej oceny.

A co chcesz robić na tym pc?

Po prostu chcę żeby był zwinniejszy krótko mówiąc

Obiektywnie to jest do d…do wymiany :stuck_out_tongue: - system, procesor i raczej płyta główna też, karta graficzna, RAM jak na lekarstwo, zasilacz pewnie “no name” - ogonie nowy zestaw się kłania bo do tego nie ma sensu ani dokładać ani go modernizować. Racjonalnie - szykuj ok 1500zł.

Podaj model płyty głównej.

Dziękuję Łukasz za obiektywną ocenę :slight_smile: Czekam na kolejne, nie muszą być dzisiaj bo wiem że troche późno mnie zebrało na napisanie tematu :stuck_out_tongue:

Dodane 15.07.2013 (Pn) 0:18

Jak to sprawdzić? :expressionless:

Ten program z którego korzystałeś (speccy?) nie podaje modelu płyty?

Spróbuj aida64 lub zdejmij obudowę i poszukaj oznaczenia producenta na płycie.

Innej odpowiedzi nie dostaniesz. Wszystko jest do wymiany, więc czeka Cię kupno nowego komputera.

Przykładowe zestawy (nastawione na gry):

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow … ipiec_2013

Jak ustalisz kwotę do wydania, to zapytaj tu:

wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420-8235.html

Dzięki vanderneels, na pewno skorzystam z linków w wolnej chwili :slight_smile:

Dodane 15.07.2013 (Pn) 0:31

(zainstalowałem aidę) Nazwa płyty głównej Asus P5VD2-X

Możesz wymienić procesor na Core2Duo E4600 (ok. 60zł) i dołożyć pamięci (do 2GB) i komputer spokojnie może jeszcze przez jakiś czas służyć do przeglądania internetu, worda, excela itd.

Do żadnych gier się oczywiście nie nadaje.

Koszt takiej “modernizacji” nie powinien przekroczyć 150zł.

Ok, a płytkę główną jak oceniasz, jakieś szczegóły dodać z aidy?

PS a co do gier to ile kosztowałaby jakaś dobra karta? Tak orientacyjnie pytam, bo na razie kupię to co mi radzisz :wink:

Do gier to potrzeba nowego komputera.

A ile kosztowałby możliwie najmniej, taki już dobry PC? bo nie chce jakiegoś wspaniałego robocopa bo mnie nie stać - polska :wink: Ale żeby był dobry, to od ilu tak zł?

To już musisz pisać w temacie wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420.html.

Jeżeli ma być do gier to przynajmniej 1500zł, można by nieco zaoszczędzić jeżeli masz sprawny dysk, nagrywarkę i jakąś obudowę.

tak za 1000 zł możesz złożyć sporo wydajniejszy komputer od tego ;]

w tego to już nawet 1 zł nie wkłądaj;]

Za 600 zł też…

Dla mnie pojęcie “dobry komputer” oznacza taki PC, który działa. Aby zbudować odpowiednią dla Ciebie jednostkę, musisz najpierw określić swoje wymagania.

Płyta główna z roku 2006. Wykonana pod Windows’a XP i Vistę , więc trudno tu mówić o jakiejś modernizacji.

Nie inwestuj w to! Pentium D mimo tego że posiada wysoki zegar to można mówić tu o pustych herzach, jest nie wydajny i się grzeje jak nie wiem co.

Myślę że dla autora tematu trzeba by było złożyć komputer pokroju AMD APU, lecz najpierw trzeba wiedzieć do czego głównie ma być przeznaczony, oraz budżet jakim dysponujesz.

Dziękuję za kolejne wypowiedzi :slight_smile: Chciałbym przede wszystkim aby mój komputer był po prostu zwinny/szybki w działaniu. Gry to drugorzędna potrzeba bo mam za wolny net aby myślec o torrentach, ale też nie chciałbym żeby nie było mowy o żadnych nowych grach tak jak to ma się sytuacja na obecnym PC, co przytoczył na poprzedniej stronie sadaj

Budżet to aktualnie bardzo słabo, co najwyżej za rok mógłbym sb pozwolić może na coś więcej. Ogólnie do 1500, ale nie wiem czy da się za tą cenę kupić dobry PC

+/- Da się.

http://www.morele.net/inventory/info/hHSVFR/