Proszę o ocenę zestawu + wycena mojego kompa

Witam. Kumpel prosił mnie o złożenie do 3000 zł. Oto on:

Płyta główna: MSI P45 Platium ~ 530 zł/ ASUS P5Q DELUXE P45 ~ 520 zł

Proc: Core 2 Duo E8400 3 GHz ~ 460 zł

RAM: Crucial Ballistix 8500 (1066MHz) 2x1GB ~ 200 zł

Dysk: Samsung Spin Point F1 HD322HJ, 320GB ~155 zł

Nagrywarka: PIONEER DVR-215 ~ 85 zł

Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W ~ 190 zł 

Grafika: Radeon HD4850 ~ 530 zł

Obudowa: SHARKOON REBEL 9 BLACK ~ 120 zł

Wentylki: 3x 120 mm Acutake fan 120 ~ 42 zł

Monitor: Samsung 22 SM 223BW Czarny ~ 825 zł


RAZEM: 3151 zł/ 3141 zł

Wyszło trochę ponad 3k, ale kumpel mówi, że zarobi trochę więcej. Co można zmienić przed końcowym zakupem? Proszę o rady. Przy okazji proszę o wycenę mojego komputera (ten z podpisu). Czy warto sprzedać płytę + proca + ramy i przejść na platformę intela (tj. Pentium Dual Core E2160 + Gigabyte P31DSL)? Czekam na odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Lepszą płytą jest MSI P45 Platium ~ 530 zł więc niech ją bierze.

Proc OK

Ram OK

Dysk OK

Nagrywarka OK

Zasilacz OK albo mocniejszy Zasilacz Corsair CMPSU-550VXEU - 550W http://allegro.pl/item384898871_zasilac … 550w_.html

Grafa OK

Obudowa OK

Wentylatorek OK

Monitor OK.

Zestaw gites.

Niech bierze.

Co do twojego zestawu całego to ok 800-1000 zł

Moim zdaniem nie warte zachodu. lepiej zainwestować w nową kartę graficzną.

Wszystko OK ale może warto dołożyć do Samsung SpinPoint F1 HD642JJ koszt 215zł, a masz o wiele więcej miejsca.

Asus P5Q gdzieś czytałem że osiągnął fsb 700Mhz ;o , ale czy to prawda.

Asus P5Q może i osiągnął fsb 700mhz ale ja tych płyt na p45 bym kijem nie dotknął, chipset ma źle ustawiony strap czy coś i praktycznie przy p45 fsb 700 jest tak samo wydajne jak 500fsb przy 35 więc ja bym brał coś z p35

Ja bym brał Asusa.

Do takiego kompa wziął bym 4GB: Cruciale Ballistix’y 1066MHz 2x2GB

Reszta jak najbardziej OK.

Jeśli chodzi o twojego kompa to zostaw go na razie, pozbieraj tak z 2 kafle i wtedy coś kupuj.

pochwal nam się czemu, co ma takiego ASUS czego nie ma MSI?

po co? 2GB do XP i do Visty w zupełności wystarczą

właśnie teraz np. MSI P45 Platinum jest najlepszym wyborem jeśli ktoś ma kasę,

MSI P45 Platinum: możliwość rozbudowy, świetne sekcje zasilania, dobre chłodzenie na mostku i chipsecie, pełna obsługa Crossfire, dobre możliwości OC

DudiK.Dredcore ,

cały zestaw ok, z wyjątkiem zasilacza

zamiast tego bierz Corsair CMPSU 520-HXEU 520W za 270zł (odpinane kable, cichy, wydajność powyżej 88%, bardzo stabilne napięcia, silna linia +12V, bije tego OCZ’a pod kazdym względem) :slight_smile:

ee tam tylko dla crossfire moim zdaniem warto dopłacić, a tak lepiej kupić tanio P35.

no niezupełnie tylko Crossfire, bo tak jak już napisałem MSI P45 ma jeszcze świetne chłodzenie, bardzo dobre sekcje zasilania, dobre OC, bardzo dobre wyposażenie/rozmieszczenie elementów na płycie, no i mozliwosc dodania np. drugiej HD4850 po jakmis czasie :slight_smile:

jeśli ktoś ma wystarczająco kasy to brać MSI P45 Platinum a jeśli ktoś nie ma, to musi się zadowolić Foxconn’em (który jest także bardzo dobrą płytką, aczkolwiek gorszą od MSI) :slight_smile:

Jak foxconn może być gorszy sam od siebie? :expressionless:

A nawet jakby to dot. MSI to niby w czym jest gorszy ?? oO

PS. A w innym temacie mówiłeś że jednak MSI jest lepsze od Foxconn’a