Proszę o pomoc - czym to zastąpić?

Tak jak w temacie. Szukam pilnie pomocy czym zastąpić “diodę” na płytce.

Czy to dioda dokładnie się nazywa nie wiem. Lecz dwie przewodzą napięcie a ta pojedyncza nie i uważam ją za uwaloną.

Co ZROBIĆ ??

Jestem laikiem w elektronice ale polutować umiem i sprawdzić miernikiem troszkę też. Jeśli coś mam wlutować zamiast to poproszę odrazu o fotkę lub link do wyglądu tego czegoś.

Proszę pomóżcie pilnie !!

Przypuszczam że nawet najlepszy elektronik, wyposażony w szklaną kulę, przy tak “sprecyzowanym” zapytaniu nie jest w stanie Ci pomóc.

Zanieść sprzęt do dobrego serwisu.

Jesteś przekonany, że to są diody? To, że mierząc je w układzie przewodzą w jedną stroną nic nie znaczy - pomiar może się odbywać poprzez elementy znajdujące się w pobliżu i to fałszuje wynik pomiaru.

A tak w ogóle - co weź sobie do serca to co fiesta napisał.

Jeden z kolegów już mnie poprawił i wiem że są to kondensatory. Więc nie jest źle. Może powoli dojdę do celu.

Servis. Odpada :frowning:

@cedar

Przejście jest na dwóch co zaznaczyłem jako ok na tym ?? niema nic :frowning:

Przy prądzie stałym (a takim mierzysz miernikiem) kondensator nie przewodzi w żadnym kierunku czyli pozostałe elementy fałszują pomiar. Twoja diagnoza co do lokalizacji usterki na 99% jest błędna -> serwis. Na forum z takimi informacjami jak podałeś nikt i nic Ci nie pomoże.

Uczył Marcin, Marcina …

:x

A nawet jak by to były one to skąd wydedukujesz jakie maja wartości ??

Wiem że mam Marcin :lol: no ale proszę o jakąś poradę … #-o

Powiem moje zdanie. Jeżeli się nie znasz na tym a urządzenie ci działa bez problemów ŁAPY PRECZ! !!

kondensatory nie są od przewodzenia tylko od magazynowania :slight_smile:

Już ja dostałeś, tylko nie chcesz się do niej dostosować :stuck_out_tongue:

@Evil Coca Cola

Jakby urządzenie działało poprawnie to by nie padło tu moje zapytanie.

@Onlinemaster

Jeśli mają magazynować to ten jeden nie oddaje :frowning: (ten zaznaczony zapytajnikami)

@fiesta

Od początku nic nie wniosłeś do tematu tylko głupie docinki na które nie będę odpisywał. Nie chcesz mi pomóc to nie mieszaj w temacie. Proszę.

Hmmm, chyba nikt mi nie pomoże a servis niestety odpada.

samemu nic z tym raczej nie zrobisz chyba że masz narzędzia potrzebne do naprawy w co wątpię

Skąd ta pewność? Takiego kondensatora o tak małej pojemności nie ma możliwości sprawdzić zwykłym miernikiem, tylko miernik pojemności i to też nie taki za 20 zł. Jestem przekonany, że szukasz usterki nie tam gdzie trzeba.

Może tak ujawnij nam co to za urządzenie i jaka usterka?

takie mierzenie to o kant tyłka sobie możesz roztrzaskać, nie mając pojęcia o elektronice nie bierz się za taką robotę…, forum komputerowe to nie kurs elektroniki, na odległość to minie pińcet postów zanim dojdziemy do konsensusu, jak nie serwis to znajomy elektronik, może pracownik serwisu po godzinach będzie chciał sobie dorobić na piwo ? :wink:

Urządzenie to czujnik zmierzchowy do lamp ogrodowych.

Lampy palą się cały czas. Czujnik w płytce wymieniłem na inny (sprawny z innej lampy) ale usterka pozostała. Lampy palą się ciągle. Dzień i noc. Nie mam pojęcia gdzie jeszcze szukać przyczyny. Reszta pierdułek na płytce wygląda na ok.

LINK model 4233

To co uważasz za uszkodzone (kondensator?) na pewno nie jest przyczyną usterki tego urządzenia. Prawdopodobnie jest tam jakiś układ scalony i to on pewnie jest walnięty. Może są też jakieś tranzystory wykonawcze i one też mogę być walnięte. To że inne elementy wyglądają na sprawne nie znaczy, że takie są - uszkodzenie nie musi być widoczne.

Są dwa układy scalony. No i na tym chyba zakończymy.

Serdecznie dziękuję za konkretną pomoc @cedar. Możliwe że posłucham też rady @Onlinemaster “może pracownik serwisu po godzinach będzie chciał sobie dorobić na piwo ?” Choć to będzie cięzko.

Czyli jednak można rozwiązać problem. (tyczy się do Pana/Pani @fiesta)

Dziękuję. Dziękuję pięknie.

Jak mowa o lampach ogrodowych to jest tandetna chińska elektronika jednorazowego użytku. A to że lampa świeci dzień i noc świadczy raczej o usterce elementu optoelektronicznego lub tak jak pisał Cedar układu wykonawczego a nie kondensatora. Tego typu “szajsu” elektronicznego się nie naprawia, tylko wyrzuca na śmietnik i kupuje się nowy :stuck_out_tongue:

Panie/Pani @fiesta. Cwaniakować to sobie można. Ale jeśli to jest chińszczyzna to ktoś tu od początku jest UPIERDLIWY.

A to dowód taniej chińszczyzny: LINK