Proszę o pomoc i sprawdzenie loga(trojan.dropper)

witam!

mam problem, wczoraj gdy uruchomiłem IE norton zaczął mi “wariowac” i ciagle pokazywał komunikaty o nastepującej treści:

"Norton Antyvirus wykrywł wiruas na komputerze.

{Tutaj była ścieżka pliku}

Trojan.Dropper

Plik został automatycznie usunięty" i tak w kółko. Przy okazji ciągle wyskakiwały małe okienka Symantecu o skanowaniu poczty(mankamentem jest to,że nie mam poczty pod Outlookiem). Odłączyłem kabel sieciowy i przestały wyskakiwac komunikaty. Zrobiłem skana całego kompa i nie pokazało żadnych wirus lub plików grożących komputerowi. Zainteresowało mnie to,że nie mając włączonego żadnego programu komputer ciągle był “zajęty”(klepsydra+czerona dioda :lol: ) Sprawdziłem więc przez Narzędzia Systemowe wszystkie programy w Autostart, lecz nic mi to nie podpowiedziało. Potem ściągnąłem "TweakXP’ i wywaliłem z Autostartu wszystkie podejrzane pliki, w tym plik “kernels.exe”, który co chwile był używany w tle,a przy okazji wiedziałem,że ma on związek z wirusem,ponieważ data i godzina powstania pokrywała się z godziną, której dostałem komunikaty o Trojanach. Po jakimś czasie doszedłem do tego,że przy każdym podłączeniu kabla sieciowego pojawiają się na komputerze nowe Trojan.Droppery, dokładniej…pojawiają się one w folderze Temp w Ustawieniach Lokalnych.

Co zrobić z tym problemem?? Jak pozbyć się tych ciągle pojawiających się Trojan.Dropperów??

Oto log z HiJacka:

BTW: Po pojawieniu się wirusów zamiast normalnej tapety mam cały niebieskie tło z czarnym prostokątem, którym pisze:

"

Proszę o pomoc…

P.S. Nie pytajcie jak napisałem ten topic bez podłączania netu do kompa, bo mam jeszcze laptopa i z niego pisałem… :smiley:

  1. Wyłącz przywracanie systemu

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=12510

  1. Start do awaryjnego

  2. Zaznaczyć wpisy w Hijacku które zaznaczyłem i kliknąć Fix checked

  3. Skasować z dysku pliki i foldery wyróżnione na czerwono

  4. Pokazać nowy log :stuck_out_tongue:

Co do napisu to w rejestrze coś trzeba robić, robiłem to u Siebie ale zapomniałem.

zrobiłem to co kazaleś:) na pewno jest poprawa,bo komp nie jest już “zajęty”.

Oto Nowy Log:

pozdrawiam :slight_smile:

Złączono Posta : 15.01.2006 (Nie) 19:44

srry za double post,ale musiałem go napisac,żeby ktoś pomogł…jak moglibyście sprawdzic czy z moim logiem juz jest ok i prosze jeszcze o pomoc:

jak usunąć tą zasrana tapete związaną z ochroną kompa przez spyware??

i drugi problem: gdy podłączam neta wyskakują małe okienka symantecu z napisem skanowanie poczty(nie mam outlooka)i pisze ze wysyła maila,lecz za chwile wyskakuje okno ze nie moze znaleźć serwera proxy…jak zrobic,zeby te maile sie w kółko nie wysyłały?? prosze o odpowiedź…

pozdrawiam

  1. Wyłączyć przywracanie systemu w XP (opis tutaj)

  2. Restart komputera do trybu awaryjnego (opis w powyższym linku)

  3. Zaznaczyć wpisy w Hijacku które zaznaczyłem i kliknąć Fix checked

  4. Skasować z dysku pliki i foldery wyróżnione na czerwono

  5. Przeskanować skanerami online oraz antyspyware’ami

  6. Wkleić nowy log do sprawdzenia :wink:

usuwanie fałszywej tapety SpySheriff zobacz

TU

Złączono Posta : 15.01.2006 (Nie) 19:59

Zrób loga w trybie awaryjnym.

oto nowy log:

wiesz moze jak zapobiec tym oknom symantecu??:stuck_out_tongue:

pozdrawiam:)

Tak, usunąć wszystkie śmieci (wiry, szpiegi).

Log wygląda ok.

Co do tego napisu Spyware infection to zajrzyj tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=#424601

Tam podałem sposób jak wywalić to :wink:

no,co z tym usunięciem, właśnie skanuję cały komp pandą(online) i czy ona usunie mi all spyware`owe programy?? jak narazie wykryło 10…

tapete juz zmieniłem…:] all ok,ale nie pasuję mi te wiejskie granatowe etykiety pod tytuałmi folderów, może wiesz jak to zmienić??(w opcjach pulpitu sie nie da)

pozdro:)

Daj screena

Spróbuj jeszcze tak:

Prawoklik myszy na pulpit -> Właściwości -> Pulpit -> Dostosuj pulpit -> Sieć Web. Tam wszystko usuń prócz Moja bieżąca strona główna

pulpit1rs.png

strasznie działają mi na nerwy te etykiety(pozostałośc po fałszywej tapecie), próbowałem tak jak mówiłeś,ale tam nie ma nic poza tym co wymieniłeś:)

powiedz mi jeszcze czy panda usunie wykryte wirusy,dialery, szpiegi??

pozdrawiam:)

Złączono Posta : 15.01.2006 (Nie) 22:13

ej, zrobiłem skana pandą on-line i teraz powiedz mi co moge wyje***ć ręcznie…

panda4wn.png

powiedz,które mogę wykopać w kosmos…:slight_smile:

pozdro