Proszę o pomoc i sprawdzenie loga

Proszę o pomoc i sprawdzenie loga, czyli pierw podanie programu, którym ów loga zrobię, bo nie mam wiele czasu, by siedzieć przed PC, a coś ostatnio mi się nie spisuje, odkąd mi avast usunął jakieś js (skrypty javy) czy classy, nie działa, jak powinien, co nóż zdarza mu się wykrywać jakiegoś wira na dysku (uruchamiającego się). Komp bywa włączony kiedy mnie przy nim nie ma, więc nie wiem, jakie aplikacje powodują uruchamianie owych wirusów, jedno co zanotowałem, już usunięte avastem c:win/sys32/hlwin.dll - w logu avasta… Ponadto usunięto C:\System Volume Information_restore{C1D52BBD-CF8A-4534-8BCF-8540A2C0BFB3}\RP109\A0020520.dll wcześniej C:\Documents and Settings\user.jpi_cache\jar\1.0\java.jar-8fba449-5f447643.zip oraz C:\Documents and Settings\user.jpi_cache\jar\1.0\java.jar-8fba449-5f447643.zip\Installer.class plus C:\Documents and Settings\user.jpi_cache\jar\1.0\java.jar-8fba449-5f447643.zip\GetAccess.class no i wspomniany już C:\WINDOWS\SYSTEM32\HLWIN.DLL

Proszę, podaj skąd chcesz LOG’a, pobiorę, podam, pomożesz oczyścić, ja nie mam już nerwów… a formata nie chcę !!

Stąd możesz pobrać Hijackthis i tam wszystko jest ładnie opisane nawet jak go wkleić: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Wyłącz przywracanie systemu

Oczyść cache Javy:

Panel sterowania >>> Java >>> Temporary files >>> Delete files

No i oczywiście wklej loga HijacThis , jak go wygenerować i wkleić na forum masz opisane w linku kltóry podał ci jacolok

po kolei - teraz jestem przed Pc, postaram sie jutro pobrac program i wkleić loga…

co do javy - już jej nie mam, odinstalowałem…

zajmuje sie na pc czym innym, wiec java mi niepotrzebna, a strony przegladam od dawna Opera, Mozilla, Firefox… z tym, że zauważyłem problem kiedy jakaś strona użyła javy, od tego czasu są jakieś ‘ciekawostki’…

no i właśnie - przywracanie systemu - gdzie to wyłączyć, o tych godzinach już nie kontaktuję… wybaczcie…

Złączono Posta : 24.01.2006 (Wto) 1:28

wybaczcie, ale muszę na ten czas zamknąć ten wątek, ponieważ w ogóle nie mam czasu na instalowanie programów, a jakoś objawy ustąpiły, odkąd odinstalowałem javę, więc wszystko jakoś się trzyma kupy, chociaż mam inne pytanie, dla mnie dużo ważniejsze teraz

chodzi o to, czym sprawdzić temperaturę karty grafiki? (rdzenia)

Co do wyłączenia przywracania systemu to:

Panel sterowania—>wydajność i konserwacja—>System—>zakładka przywracanie systemu

A co do temperatury Tu poszukaj

C:\System Volume Information jezeli tutaj sa wirki to albo zobacz http://support.microsoft.com/kb/309531/PL/ albo sciagnij Ewido

http://www.searchengines.pl/phpbb203/lo … 16762.html

i zrob update potem zeskanuj

Witam wszystkich!

Gutek2222 - wiele z Twoich postów jest bardzo pomocnych, wiem, bo od dość dawna obserwuję forum, dlatego miło mi, że równiez na moje posty zwróciłeś uwagę! Niemniej ja mam Avasta Home Edition, aktualizowanego i takie tam… To on mi wykrył wira i usunął, a ja później tylko usunąłem javę (tę, której nigdy nie lubiłem) i wszystko ok, ktoś z resztą sam sugerował mi wyczyszczenie pamięci javy właśnie, ale już wówczas miałem to usunięte.

Ja nie korzystam z IE, więc dla mnie było to tym bardziej dziwne, później sprawdziłem, no i się okazało, że Mozilla korzystała z tego samego silnika, z którego IE, jesli chodzi o javę. Dlatego z moich przeglądarek (nie mam tylko Netscape’a) obecnie wciąż na Firefox jadę, no i nie ma problemów.

Tak ogólnie, to powoli będe przechodził na Ubuntu, niemniej muszę sobie odświeżyć informacje, swego czasu poznawałem Unix’a, więc te różne znam. Chociaż Ubuntu już ma tryb graficzny GNU, stąd łatwiej obsługiwać w interfejsie. Dlaczego o tym piszę - tam nie ma, m.in. explorera, który byle co łapie… Obecnie mam SP2…

Nie zaśmiesam wątku - właśnie, wyszło na jaw, że Gigabyte ATI Radeon x600 nie ma czujnika temperatury, chociaż ma wirniczek (wentylatorek), niemniej nie mam odczytu nt. prędkości tego wentylatorka… Jak i temperatury rdzenia na karcie… Ech…

Pewnie sprawdzales - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183 :stuck_out_tongue:

Dokładnie! Skorzystałem z Everesta - wcześniej AIDA pokazywała mi błędnie niektóre dane, m.in. prędkość pracy wentylatorka na obudowie, który dokupiłem (producent że 1900obr./min. a AIDA ponad 7000RPM…

Dzięki, jak będę miał pytanie walę do Ciebie, szybko i rzetelnie…

Pozdrawiam