Proszę o pomoc,komputer się wiesza

Witam ,mam problem z moim komputerem i nie wiem juz jak sobie z tym poradzić.przeczytałam posty na podobne tematy,ale nadal nie wiem co robić.Problem polega na tym,że wiesza mi się komputer,czasem chwilę po włączeniu systemu,czasem gdy zaczynam oglądać film…dysk był formatowany kilka dni temu bo był podobny problem i teraz znów tak jest…działa a chwilę przed zawieszeniem słychać takie piknięcie…oto błędy jakie znalazłam:

-Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: Service Control Manager

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 7000

Data: 2008-02-28

Godzina: 09:15:27

Użytkownik: Brak

Komputer: BURI-3369F60A94

Opis:

Nie można uruchomić usługi General Purpose USB Driver (e4ldr.sys) z powodu następującego błędu:

Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: System Error

Kategoria zdarzenia: (102)

Identyfikator zdarzenia: 1003

Data: 2008-02-28

Godzina: 08:56:40

Użytkownik: Brak

Komputer: BURI-3369F60A94

Opis:

Kod błędu 100000ea, parametr 1 820d6020, parametr 2 8210b218, parametr 3 f8aa0cbc, parametr 4 00000001.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: Service Control Manager

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 7000

Data: 2008-02-28

Godzina: 09:31:12

Użytkownik: Brak

Komputer: BURI-3369F60A94

Opis:

Nie można uruchomić usługi PCAMPR5 NDIS Protocol Driver z powodu następującego błędu:

Nie można odnaleźć określonego pliku.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

A oto log

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 09:48:28, on 2008-02-28

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

C:\Program Files\Ad Muncher\AdMunch.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe

C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

D:\Programy\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.neostrada.pl

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: My Global Search Bar BHO - {37B85A21-692B-4205-9CAD-2626E4993404} - C:\Program Files\MyGlobalSearch\bar\1.bin\MGSBAR.DLL

O3 - Toolbar: My Global Search Bar - {37B85A29-692B-4205-9CAD-2626E4993404} - C:\Program Files\MyGlobalSearch\bar\1.bin\MGSBAR.DLL

O4 - HKLM…\Run: [soundMan] SOUNDMAN.EXE

O4 - HKLM…\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

O4 - HKLM…\Run: [Ad Muncher] “C:\Program Files\Ad Muncher\AdMunch.exe” /bt

O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Reader 8.0\Reader\reader_sl.exe

O4 - Global Startup: Adobe Reader Synchronizer.lnk = C:\Program Files\Adobe\Reader 8.0\Reader\AdobeCollabSync.exe

O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office\OSA9.EXE

O8 - Extra context menu item: Block frame with Ad Muncher - http://www.admuncher.com/request_will_b … u_ie_frame

O8 - Extra context menu item: Block image with Ad Muncher - http://www.admuncher.com/request_will_b … u_ie_image

O8 - Extra context menu item: Block link with Ad Muncher - http://www.admuncher.com/request_will_b … nu_ie_link

O8 - Extra context menu item: Don’t filter page with Ad Muncher - http://www.admuncher.com/request_will_b … ie_exclude

O8 - Extra context menu item: Report page to the Ad Muncher developers - http://www.admuncher.com/request_will_b … _ie_report

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip…{8AD25696-EA48-4532-B73B-5763C97BFCC5}: NameServer = 194.204.159.1 217.98.63.164

O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)

Bardzo proszę o pomoc bo nie jestem zbyt “oblatana” w sprawach naprawiania komputera i na prawdę nie wiem jak sobie z tym poradzić.

wyskoczył mi teraz jeszcze taki błąd:

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: ati2mtag

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 108

Data: 2008-02-28

Godzina: 10:25:32

Użytkownik: Brak

Komputer: BURI-3369F60A94

Opis:

Sterownik ati2dvag dla display urządzenia \Device\Video0 jest zablokowany przez pętlę nieskończoną. To wskazuje zwykle na problem z samym urządzeniem lub z jego sterownikiem niepoprawnie programującym urządzenie. Sprawdź, czy u dostawcy sprzętu są dostępne aktualizacje sterowników.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

Po instalacji systemu zainstalowałaś sterowniki do wszystkich podzespołów ? (płyta główna - chipset, karta graficzna, dźwiękowa, itp.)

Podaj konfigurację sprzętową komputera (procesor, płyta główna, karta graficzna)

Piknięcie, a może cyknięcie dobiegające z wnętrza obudowy ?

Napisz, jaki posiadasz zasilacz ( producent , model).

Jeżeli nie wiesz, to ściągnij lewą ściankę obudowy i odczytaj informacje z naklejki na zasilaczu (np.: CODEGEN 300W).

Po instalacji systemu instalowałam wszystkiego sterowniki z oryginalnych płyt ,które były dołączone do komputera.Niby w managerze urządzeń wszystko jest ok.

Typ procesora DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200)

Karta graficzna ATI Radeon X550

jeśli chodzi o płytę główną to jest problem bo w Everscie jest napisane,że nieznana

ten zasilacz to tez chyba jakiś "bubel"pisze AC 230W

tak to jest jak się kupuje komputery w markecie:(

na zasilaczu pisze jeszcze model Take Me 350 Silent,wyprodukowano dla Megabajt…

Jeżeli komputer kupiony w markecie, to zasilacz na pewno - bubel.

Zasilacz do zmiany na np.:

MODECOM MC-350ATX (350W) - nie myl z Modecom FEEL (Modecom FEEL, to bubel, jak Twój obecny zasilacz)

FORTRON ATX-350PNF (350W)

Ewentualnie przed zakupem pożycz od kogoś zasilacz jakiejś porządnej firmy i sprawdź, czy problemy nadal występują.

Najgorsze i najlepsze marki zasilaczy

Czyli najprawdopodobniej to może być zasilacz?Przed chwilą znów mi się zawiesił i ponownie ten sam błąd

Nie można uruchomić usługi General Purpose USB Driver (e4ldr.sys) z powodu następującego błędu:

Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia.

Wiem,ze to jest coś związane z modemem Sagem,ale niby działa ok.

Modem podłączony jest do portu USB ?

Odłącz go i sprawdź, czy problemy nadal występują.

Zasilacz swoją drogą i tak jest do wymiany, jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie podzespołów Twojego komputera…

Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to,że komputer był kupiony w grudniu 2006 i od początku była na nim zainstalowana neostrada i ten modem więc to chyba dziwne,że nagle teraz by było coś nie tak.Najbardziej mnie zastanawia dlaczego najszybciej zawiesza się jak włączam film ,to mniej więcej moge obejrzeć z minutę lub dwie.Tak samo było wczoraj w onecie na stronie z teledyskami…a jak słuchałam mp3 lub w necie szperałam to chodził dłużej.Nie wiem czy to jest akurat ważne,ale myślałam,że to może coś z kartą graficzną.ok zobaczę jak będzie dalej.

Po prostu wzrasta pobór mocy z zasilacza przez kartę graficzną, ten nie wyrabia, napięcia stają się niestabilne, następuje zawiecha.

Uruchom jakąś grę komputerową i sprawdź, jak długo zdołasz pograć.

milla ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Więc po włączeniu gry efekt był taki,że po dosłownie minucie gra się zacięła…ale komputer nie…a potem cała grafika była w takie różne ,dziwne kolorowe paski…i na pulpicie i w necie…tak jakby coś ze sterownikami było albo ogólnie z kartą graficzną,ale sterowniki niby są z oryginalnej płyty.

Sprawdź temperatury podzespołów programem EVEREST (otwórz program, ikona Komputer, ikona Czujnik).

Zajrzyj do wnętrza obudowy i sprawdź, czy wentylator na karcie graficznej się kręci.

Temperatura jest ok a na karcie graficznej wogóle nie mam wentylatora tylko radiator,ale ona jest tak od nowości.Tak teraz sobie myślę,ze jednak zasilacz 230 to chyba tez trochę za mało.Miałam niedawno sytuacje,ze komp się wyłączał i okazało się,ze wiatrak od procesora był za mały,ale wcześniej myślałam,ze to wina zasilacza więc znajomy niby go wymieniał,ale teraz to już nie mam pewności czy wogóle był wymieniany.

Jaką posiadasz płytę główną ?

Zainstaluj program Everest Ultimate Edition. On powinien rozpoznać nazwę Twojej płyty głównej.

Teraz sytuacja wygląda tak,że gry wywala po dosłownie 2 min,film niby chodzi,ale lekko przycina.Nazwa płyty głównej według Everesta to ECS P4M890T-M ,ale ja szczerze mówiąc pierwsze słyszę o takiej nazwie. :o

milla , pobierz i zainstaluj VIA USB 2.0 Host Controller Driver. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Na 90% jestem przekonany, że to wina zasilacza.

Mi też się zdaje,że to zasilacz…bo to jednak za mała moc jak na taki komputer chyba,ale spróbuję zainstalować ten sterownik,zobaczymy.Przed chwilą próbowałam oglądać film i tak jak wcześniej lekko się zacinał i zniekształca się wtedy trochę głos i tak co chwila.

pomocy, nie wiem co robić jestem zielony w tym, wyskakuje mi komunikat na wejściu do windowsa że nie można odnaleźć Recycler/services.exe

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 20:51:58, on 2008-02-29

Platform: Windows XP (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 (6.00.2600.0000)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\explorer.exe

C:\Program Files\Sony Ericsson\Mobile2\Application Launcher\Application Launcher.exe

C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe

C:\Program Files\Java\jre1.6.0_03\bin\jusched.exe

C:\WINDOWS\FixCamera.exe

C:\WINDOWS\tsnp325.exe

C:\WINDOWS\vsnp325.exe

C:\Program Files\D-Tools\daemon.exe

D:\Program Files\PC Tools AntiVirus\PCTAV.exe

C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

C:\Program Files\DNA\btdna.exe

C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe

C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe

C:\Program Files\Common Files\Teleca Shared\CapabilityManager.exe

D:\Program Files\PC Tools AntiVirus\PCTAVSvc.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqSTE08.exe

C:\Program Files\Common Files\Teleca Shared\Generic.exe

C:\Program Files\Sony Ericsson\Mobile2\Mobile Phone Monitor\epmworker.exe

C:\Program Files\Skype\Plugin Manager\skypePM.exe

C:\Program Files\HP\Digital Imaging\Product Assistant\bin\hprblog.exe

C:\WINDOWS\System32\wuauclt.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\Documents and Settings\Właściciel\Pulpit\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

F2 - REG:system.ini: Shell=explorer.exe C:\RECYCLER\services.exe

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_03\bin\ssv.dll

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx

O4 - HKLM…\Run: [NBKeyScan] “C:\Program Files\Nero\Nero8\Nero BackItUp\NBKeyScan.exe”

O4 - HKLM…\Run: [NeroFilterCheck] C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NeroCheck.exe

O4 - HKLM…\Run: [HP Software Update] C:\Program Files\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe

O4 - HKLM…\Run: [sunJavaUpdateSched] “C:\Program Files\Java\jre1.6.0_03\bin\jusched.exe”

O4 - HKLM…\Run: [FixCamera] C:\WINDOWS\FixCamera.exe

O4 - HKLM…\Run: [tsnp325] C:\WINDOWS\tsnp325.exe

O4 - HKLM…\Run: [snp325] C:\WINDOWS\vsnp325.exe

O4 - HKLM…\Run: [DAEMON Tools-1033] “C:\Program Files\D-Tools\daemon.exe” -lang 1033

O4 - HKLM…\Run: [PCTAVApp] “D:\Program Files\PC Tools AntiVirus\PCTAV.exe” /MONITORSCAN

O4 - HKLM…\Run: [MSConfig] C:\WINDOWS\PCHealth\HelpCtr\Binaries\MSConfig.exe /auto

O4 - HKCU…\Run: [MSMSGS] “C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe” /background

O4 - HKCU…\Run: [Gadu-Gadu] “C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe” /tray

O4 - HKCU…\Run: [bitTorrent DNA] “C:\Program Files\DNA\btdna.exe”

O4 - HKCU…\Run: [bgMonitor_{79662E04-7C6C-4d9f-84C7-88D8A56B10AA}] “C:\Program Files\Common Files\Nero\Lib\NMBgMonitor.exe”

O4 - HKCU…\Run: [skype] “C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe” /nosplash /minimized

O4 - HKCU…\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\System32\ctfmon.exe

O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe

O4 - Global Startup: HP Digital Imaging Monitor.lnk = C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\hpqtra08.exe

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_03\bin\ssv.dll

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_03\bin\ssv.dll

O9 - Extra button: Related - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Show &Related Links - {c95fe080-8f5d-11d2-a20b-00aa003c157a} - C:\WINDOWS\web\related.htm

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\common files\pc tools\lsp\pctlsp.dll

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\common files\pc tools\lsp\pctlsp.dll

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\common files\pc tools\lsp\pctlsp.dll

O10 - Unknown file in Winsock LSP: c:\program files\common files\pc tools\lsp\pctlsp.dll

O12 - Plugin for .spop: C:\Program Files\Internet Explorer\Plugins\NPDocBox.dll

O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL

O23 - Service: Ares Chatroom server (AresChatServer) - Ares Development Group - C:\Program Files\Ares\chatServer.exe

O23 - Service: NBService - Nero AG - C:\Program Files\Nero\Nero 7\Nero BackItUp\NBService.exe

O23 - Service: NMIndexingService - Nero AG - C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe

O23 - Service: PC Tools AntiVirus Engine (PCTAVSvc) - PC Tools Research Pty Ltd - D:\Program Files\PC Tools AntiVirus\PCTAVSvc.exe

O23 - Service: Pml Driver HPZ12 - HP - C:\WINDOWS\System32\HPZipm12.exe