Proszę o pomoc-odpowiedzi, pytan dużo

1: Czy kod z Vista Home Premium 32 bit będzie dobry przy aktywacji wersji 64 bitowej. to to samo przy aktywacji?

2: Rozumiem, że kod z Visty Home Premium jest dobry tylko do tej wersji Visty np po Ultimate nie zadziała, czy jakiejkolwiek innej??

3: Co się dzieje z Partycją hp recorvery gdy zainstaluje od nowa Windowsa?? Tam wszystko pozostaje bez zmian tak jak ustawienia fabryczne od producenta. Wszystko będzie mozna przywrócić. nic się tam nie zmieni??

4: Czy da się zrobić podczas przywracania systemu z partycji hp recorvery aby przywróciło aby partycje systemową a partycje z danymi zostawiło bez zmian.

6: Przy instalacji nowej “świeżej” kopi Visty nie z partycji hp recorvery można sformatować tylko partycję systemową jak to było w xp?? inne partycje pozostają nienaruszone.

7: Kod z Vista home Premium OEM zadziała przy tym samym Windowsie ale już z SP1??

  1. Kod będzie działać a każdej wer. Visty, tylko że po wpisaniu będzie ta wersja do której jest klucz.

  2. Zostaje bez zmian

tak będzie ok

tak, dobrze rozumujesz

jeśli nie sformatujesz całego dysku to partycja recovery zostanie, jednak na wszelki wypadek radze nagrać obraz viosty na płytke narzędziem hp recovery

niestety nie, recovery przywraca cały dysk twardy do stanu z dnia w którym został obraz zrobiony (zostaną skasowane wszystkie dane zapisane na dysku po dacie stworzenia obrazu recovery)

tak, można formatować dowolne partycje, menedzer do tego służący jest czytelniejszy niż w xp.

tak…

  1. Nie będzie dobry. Trzeba zakupić nową wersję systemu. Tylko Windows Vista Ultimate pozwala na “skakanie” między 32 a 64 bity.

  2. Serial jaki dostałeś z notkiem na będzie pasował do innych wersji systemu. Jeśli go wpiszesz to instalator z góry narzuci system jaki możesz zainstalować.

  3. Przede wszystkim tak jak kolega wyżej wspomniał, nagraj płytki recovery za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Więcej w instrukcji notka. Po tym zabiegu będziesz mógł robić co chcesz a wrazie czego system odzyskasz.

  4. Trzeba by poeksperymentować i założyć kolejną partycję.

  5. Jest taka możliwość.

  6. Zadziała.

Widzę, że chcesz pokombinować ale niestety Ci to nie wyjdzie, niestety.

witam mam pytanie jaka mam kupic viste 64 czy 32bit?

moj laptop to TOSHIBA L40-17O

procesor intel celeron 540 1.86GHz

1024MB ram

HDD 120gB

karta graficzna- intel media accelerator X3100

za pomoc z goy dzieki

1. a jak zmienić obraz dysku na hp recorvery tj. zainstaluje nowy Windows wszystko co mi pasuje i chce zrobić obraz i wrzucić zamiast tego co zrobili mi w serwisie.

2. jak teraz zgram na będę chciał nagrać płytki w Recovery Disc Creation to nagra mi sie obraz ten fabryczny co tm jest a nie zrobi się nowy obecnego stanu

3. to ja juz nie wiem czy pasuję kod od vista Home Premium 32 bit do 64

Przemek1987 w 29.08.2008 (Pią) 12:06 “Nie będzie dobry. Trzeba zakupić nową wersję systemu. Tylko Windows Vista Ultimate pozwala na “skakanie” między 32 a 64 bity.” Czyli w Home Premium na pewno nie da rady?? sprawdzał ktoś??

Może i da radę ale nie będzie to legalne.

Licencja mówi, że trzeba zakupić nową wersję systemu.

panekbrk , 32 bity będzie OK.