Proszę o pomoc przy zakupie Notebooka

Na dobry początek witam wszystkich serdecznie w moim I poście ,i przejdę do rzeczy. Planuję zakup laptopa. Poprzeglądałem kilka gazetek,stron i tego typu ■■■■■ółek ,żeby przekonać się co jest w jakich cenach.Po całym żmudnym przeglądaniu stwierdziłem,że pasowałbym mi sprzęt(który nawiasem mówiąc ma być głównie do gier nowych i te które będą wychodziły,żeby się nie okazało,że po 3 miesiącach mój lapek nie będzie w stanie odpalić jakiejś tam nowości).Upatrzyłem sobie więc takie częśći :

-Procek intel i5-430M 2,66ghz na rdzeń przy włączonym Booscie

-z 3-4 GB RAM

-500gb na dysku spokojnie wystarczy

-Grafikę Nvidia GeForce GT 420M

-Do tego chciałbym upchać jeszcze Napęd odtyczny DVD,WiFi,Bluetooth,wbudowaną kamere z mikrofonem,Winka 7(niekoniecznie)

Poradźcie mi proszę czy taki osprzęt da sobie radę na grach,ewentualnie podpowiedzcie na co wymienić opisane podzespoły,tak ,żeby hulało :lol: Muszę się zmieśćic w 2300zł.

Pozdrawiam Norbert.

PS: Kolega kupił jakiś czas temu bardzo fajny laptop bodajże HP Pavilion dv4 lub 6 ,który miał jeszcze funkcję oglądania telewizji i taki niewielki chowany w obudowie pilot. Ten sprzęt tez by mnie interesował,ale nigdzie niemogę znaleźć jego konkretnej specyfikacji.

Witaj norbert,

Do grania zdecydowanie nie polecam laptopa… Problem w tym ze nie mozesz robic upgradow podzespołów na laptopie a co wiecej żywot laptopow z satysfakcjonującą prędkością jest o wiele krótszy od stacjonarnych… Dodatkowo przy graniu jest problem z chłodzeniem w laptopie, wzzystko jest tam tak bardzo skompresowane ze bardzo mało powietrza przechodzi przez komponenty i komputer zaczyna naprawde się zamieniac w piekarnik a palce nad klawiszami uciekają…

Osobiscie przez ostatnie 3 lata męczę laptopa Asus G1S ktorego rowniez wykorzysystuje do grania itp itd ale gdybym mial teraz komu kolwiek doradzic w wyborze sprzętu do grania to zdecydowanie ZBUDUJ SOBIE PCta a jezeli potzebujesz mobilność to wykorzystaj starego laptopa lub netbooka jako mobilny system

Pozdrawiam serdecznie

trochę jesteś w błędzie, można mieć lapka do grania z dobrym obiegiem powietrza :slight_smile: ale na pewno nie za 2,5k :wink: mój się nie grzeje aż tak bardzo gierki siekają w full hd ;)mobilny hd5870.

GerberLMF , proszę o zapoznanie się z tą stroną oraz tym tematem, i konkretne nazwanie tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

No wiadomo, można mieć alienware z Cztero rdzeniowym overclockowanym prockiem ale koszty takiego sprzętu jak sam wspomniałeś sięgają o wiele więcej jak 2.5k

lepsze Clevo :wink: