Proszę o pomoc usunełem pliki systemowe

(Grandixx777) #1

Proszę o pomoc przez przypadek usunęłem programem odkurzacz pliki systemowe odpowiadające za uruchamianie się aplikacji, nie działa mi żadna aplikacja w komputerze, nawet jeśli ściągne jakiś program do odzyskiwania danych to nie mogę rozpocząć instalacji proszę powiedzcie co mam zrobić :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

(Seba86mu) #2

Próbowałeś zrobić przywracanie systemu ?

(Grandixx777) #3

no nie, ale jak mam to zrobić??

(Seba86mu) #4

START -> Programy -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Przywracanie systemu -> Przywróć mój komputer do wcześniejszego stanu -> z kalendarza wybierz datę, kiedy wszystko było OK z komputerem.

(Grandixx777) #5

bo obojętnie co chciałbym uruchomić nawet coś w panelu sterowania to otwiera się od razu wiersz poleceń jakim programem to otworzyć :frowning: :frowning: :frowning:

(Grandixx777) #6

nie mam takiego polecenia w wierszu narzędzia systemowe, jest tylko kopia zapasowa, centrum zabezpieczeń, oczyszczanie dysku,defragmentator itd.

(Grandixx777) #7

i tak jakby coś takiego było to od razu wyskoczyłby wiersz poleceń jakim programem to uruchomić ta klasyczna lista

(Seba86mu) #8

Jaki masz system operacyjny ?

START -> Uruchom -> wpisz: %windir%\system32\restore\rstrui.exe /naciśnij ENTER/ (ta komenda uruchomi narzędzie przywracania systemu.

(Grandixx777) #9

mam XP, tylko jak to nie pomoże to komputer uruchomi się ponownie i nawet nie połączę się z internetem, żeby napisać co i jak.

(Grandixx777) #10

a te procenty w tej komendzie mam też wpisać, one znaczą coś innego ???

(Grandixx777) #11

nic z tego, także wyświetlił się wiersz poleceń :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

(Grandixx777) #12

mógłbyś mi podać co ma być zamiast tych procentów które wyświetliły się na forum w lini komend

(Seba86mu) #13

A spróbuj uruchomić przywracanie systemu z trybu awaryjnego (uruchom ponownie komputer i przed rozpoczęciem ładowania systemu naciśnij klawisz F8).

Jeżeli nie zdołasz uruchomić przywracania systemu, to uruchom Odkurzacz, kliknij na ikonę "Kopie bezpieczeństwa i raporty", wybierz odpowiednią kopię bezpieczeństwa (jeżeli istnieje) i kliknij na przycisku "Odzyskaj z wybranej kopii".

EDIT:

Masz wpisać tak, jak widzisz, czyli:

%windir%\system32\restore\rstrui.exe (razem z procentami).

(Grandixx777) #14

nie można odzyskać raportów ponieważ to było usunięcie z wpisu zainstalowanych programów czy coś takiego

(Grandixx777) #15

z procentami pojawia się wiersz poleceń

(Grandixx777) #16

tam gdzie jest zainstalowany odkurzacz znalazłem te kopie zapasowe tylko że ich ikona jest nierozpoznawalna i po kliknięciu na którąś z nich pojawia się wiersz poleceń, nie da się uruchomić nawet odkurzaczem ale to są te kopie na pewno bo jest dzisiejsza data

(huber2t) #17

Jeśli dobrze rozumiem w odkurzaczu masz menu do kopii zapasowych

A wyskakuje jakieś okienko że brakuje plików systemowych

(reanek) #18

Start>>Pomoc i obsługa techniczna>>i tam znajdziesz przywracanie systemu