Proszę o pomoc w dobraniu karty graficznej

Witam, tak jak w temacie prosilbym was forumowicze o pomoc w dobraniu karty graficznej lub sprzętu . Komputer glownie służy mi do League of Legends a  po kupnie uzywanej karty graficznej mam 30-45 FPS gdzie przy walkach spada to do 27. 

 

Płyta główna: GIGABYTE M68M-S2P

Procesor: AMD Phenom™9500 Quad - Core Procesor 4x  2.20 GHz

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 9800 GT 512 Mb 256 bit 

RAM: 4GB( zamierzam dołożyć jeszcze 2 bo po wlozeniu max 8GB mialem blue screen)

Monitor:HP LE1901w Wide LCD Monitor   19" diagonal, 1440x900 resolution, VGA & DVI inputs

 

Chodzi mi o te spadki FPS :slight_smile: z góry dziękuje za pomoc;D

Tak z innej beczki, czy moge pod ten monitor podłączyć Konsole PS 3?

Siema,

masz procesor z 2007 r. Najwyższy czas na zmianę platformy. Potrzeba jakichś 500-600 zł minimum.

I5 2400 lub 2320 i do tego płyta jakieś 400 zł.

Pamięć DDR3 4-8 GB. Jakaś stówa.

 

Spróbuj wpierw przeinstalować system, grę i sterowniki. Chociaż podejrzewam, że to nic nie pomoże.

 

Monitor musi mieć obsługę HDCP. Z tego co widzę, nie ma.

 

Na moim starszym procku Athlon x2 Lol smigał bez zarzutów,monitor stary tez nie miał DHCP:) 

Modele poproszę, bo jest jakbyś nic nie napisał. LoL ma ciągłe aktualizacje. Coś się zmieniło jednak na przestrzeni lat. O ile w 2012 śmigało na starszym sprzęcie, to teraz nie musi. Wymagania mogły wzrosnąć. 

 

HDCP potrzebne jest do PS3 :).

Komputer spełnia wymagania gry 

 

Minimalne : 

Procesor 2GHz

1 GB RAM (Windows Vista i 7 - 2 GB RAM lub więcej)

8 GB dostępnej przestrzeni na dysku

Karta graficzna kompatybilna z Shader 2.0

Rozdzielczość ekranu do 1920x1200

Wsparcie dla DirectX 9.0c lub nowszego

Windows XP (WYŁĄCZNIE Service Pack 2 i 3), Windows Vista, Windows 7, Windows 8  lub Windows 10

Procesor SSE2 lub lepszy (wersja procesorów SSE1 nie jest wspierana)

 

Zalecane:

Procesor 3GHz

2 GB RAM (Windows Vista i 7 - 4 GB RAM lub więcej)

12 GB dostępnej przestrzeni na dysku

Karta graficzna GeForce 8800 lub podobna (Dedykowany GPU z 512MB+ pamięci wideo (VRAM))

Wsparcie dla DirectX 9.0c lub nowszego

Windows XP z zainstalowanym najnowszym service packiem, Windows Vista z zainstalowanym najnowszym service packiem, Windows 7 z zainstalowanym najnowszym service packiem, Windows 8.1 lub Windows 10

Najnowsza aktualizacja .NET Framework od Microsoftu

Najnowsza wersja Adobe Air jest wymagana, by połączyć się z PVP.net. Adobe Air załączony jest z każdą wersją instalacyjną League of Legends. Może też być pobrany bezpośrednio ze strony Adobe

 

 

Laverios, co chcesz mi udowodnić? Myślisz, że na Pentium 4 też sobie pograsz komfortowo, bo tak jest w wymaganiach napisane. GHz to nie wszystko. 

 

Odpowiedziałem na pytanie, jakie postawiłeś. Powtarzam. Sprawdź wpierw czy nie ma winy w softwarze: najprostsza metoda, zainstalować wszystko ponownie. A jak nie będzie poprawy zmodernizuj sprzęt.

Odradzam inwestowanie w tak starą platformę.

Stara, ale jara. I jeszcze jeden klik. Sorry za jakość porównań, ale nie chce mi się szukać głębiej. W tej kwocie, nie znajdziesz nic nowego wydajniejszego. Patrząc zaś, jak procesory wolno tanieją, to “inwestowanie” w obecny sprzęt wcale nie musi być takim mądrym i przyszłościowym wyborem, jeżeli się znowu będzie operowało skromnym budżetem.

Zmień na gtx 650 ti i procesor Phenom X6 i płyta tez do wymiany.

chce tylko pograc w LoLa w 60 fps nic wiecej … xD moja plyta glowna dzwiga max 8 GB RAM ,moze jest problem z chlodzeniem bo wczesniej był Athlon x2 a teraz Phenom x4 :smiley: Nie zamierzam grac w Wiedzmina 3 na max detalach bo komputer mi sluzy glownie do gry w LoLa : i pod ta gre chce cos zlozyc:)

poczytaj i pomysl