Proszę o pomoc w konfiguracji rouera D-link DSL-2740B

Witam. Tak jak w temacie, nie radzę sobie… Chcę tylko podłączyć jednego notebooka do sieci i mieć pewność, że dobrze skonfigurowałem router. Panel konfiguracji routera włącza się w przeglądarce internetowej. Pomocą była by dla mnie podpowiedź, co zaznaczyć/wpisać w daną zakładkę konfiguracji.

1. Port Forwarding

r2nt2mm3whm1n3mmygyg.jpg

2. Application Rules

ld2znzjmmzmdgnm5gmmc.jpg

3. QoS Setup

yvojwy2yehow3zdguhmd.jpg

4. Outbound Filter

doqzwwq0rmwot23kunmy.jpg

5. Inbound Filter

jiidjony2k4yoznmnjtd.jpg

6. Wireless Filter

mi0qmndjdlzryn2cnmz5.jpg

8. Firewall DMZ

tiquylmnz0w03mwj5bjk.jpg

9. Advanced ADSL

rz0w4e2hwyjumyltymdl.jpg

10. Advanced Wireless

mmzcm1je4mnd1jiejrni.jpg

11. Advanced LAN

nmezjnfyljlwnyn22wyr.jpg

12. SNMP Setup

2vyj3rjonm3kiinzzdmz.jpg

13. Remote Management

yzjme2jmgfmm2wu5nqyn.jpg

14. Routing Setup

jgjje3fykkzzmmkzmmgv.jpg

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam.

Witam!

Chcesz mieć po prostu neta w Laptopie ? Przewodowego czy bezprzewodowego ? W zakładce Advanced nic nie kombinuj tylko zaznacz (jak to już jest na screenie zrobione) w Firewall&DMZ Enable SPI. Resztę skonfiguruj w Setup. Odpowiedz na moje pierwsze pytanie, wtedy CI powiem co i jak :wink: .

Router jest podłączony do mojego PC, a ja chce mieć teraz jeszcze neta bezprzewodowo wo notebooku :slight_smile: Problemem w połączeniu jest m.in błąd w uwierzytelnianiu

Daj mi screena z zakładki Setup - Wireless (tam gdzie ustawia się szyfrowanie, hasło itd.) . Spróbowałeś zrobić to, co poradziłem Ci w poprzednim Twoim temacie (ustawienie zabezpieczenia WPA zamiast WPA2) ?? :wink: .

Tak, nic nie dało.

mymzdzzdthadxemgt1w5.jpg

Odznacz Auto Channel Scan i w “10. Advanced Wireless” wybierz jakiś kanał. Odznacz też na czas podłączania Laptopa Hide Wireless Network. Teraz kliknij na kartę sieciową w Laptopie, połącz się ze swoją siecią, wpisz hasło i musi działać. (Możliwe, że trzeba będzie podać także nazwę sieci). A na PC, tym podłączonym do Routera kablem, działa Internet ?

P.S. Z kanałem jest niestety tak, że jak w pobliżu Twojej sieci działają jakieś inne na tym samym kanale, to możesz mieć słaby transfer itd. Wtedy zainstaluj np. Wireless Mon i sprawdź, na jakich kanałach działają inne sieci. Wybierz kanał jak najdalszy od Twoich “sąsiadów” :wink: .

Jakiś, tzn jakiś konkretny?

Tak, działa.

migal , Maestro00 - wielkie dzięki, wszystko już działa jak powinno :slight_smile: Mam tylko pytanie: czy hasło “Pre-Shared Key” umieszczone w tej zakładce:

mymzdzzdthadxemgt1w5.jpg

służy do połączenia się bezprzewodowo z siecią? Jakie mam gwarancje, że z mojej sieci będę korzystał tylko ja na moim PC i mój notebook podłączony bezprzewodowo? Dzięki raz jeszcze.

A jest jakiś sposób, żeby sprawdzić, czy ktoś chce się podłączyć lub podłączył się do mojego internetu?

Ale samo podpięcie ogranicza się tylko do wpisania mojego SSID i klucza?

Pytam również ze względu na to, że mam do wglądu zakładkę CONNECTED CLIENTS

eydn4cztidmmm3z2mnzi.jpg

Czy tam widzę każdego kto korzysta z mojej sieci?

Wystarczyć wystarczy, ale mimo wszystko użyłeś słowa łatwy :slight_smile: Domyślam się, że wiesz jak to zrobić? A jeśli zwiększy się zakres DHCP IP Address Range ma mniejsze szanse na uzyskanie takiego samego IP? Wybacz, że tak ciągnę temat, ale ciekawi mnie to.

Ja jeszcze dodam, że można zainstalować darmowy program do wykrywania włamań do sieci - AirSnare :wink: .

OK, rozumiem. Interesuje mnie jeszcze 4. Outbound Filter i 5. Inbound Filter.

Jeśli chodzi o 4. Outbound Filter - By default, all outgoing IP traffic from the LAN is allowed: Czy tworząc reguły dla wszystkich zaufanych programów łączących się z siecią (np. Firefox, uTorrent, itp) zyskuje na dodatkowym bezpieczeństwie?

“4. Outbound Filter - By default, all outgoing IP traffic from the LAN is allowed”

Wszelki wychodzący ruch sieciowy z Twojej sieci LAN jest dozwolony, więc nic z WANu Ci nie zagraża, jak masz na default (bo z WANu ustaw, żeby blokował PINGi itd.) .