Proszę o pomoc w sprawie monitora

(Monikat Fm) #1

komputer się włącza a monitor nie. Wszystkie kable są podłączone wyskakuje na monitorze brak połączenie. Raz mi się jakoś udało uruchomić, wyłączyłam komp i znowu to samo. Dla podpowiedzi napisze że jak udało mi się włączyć to wyskoczył jakby dos ale to nie dos. POMOCY

(Tomik68) #2

może to nie dos się uruchamia tylko z jakiegoś powodu staruje bios???

opisz ekran jak wyglądał gdy się udało uruchomić ten jeden raz!!

(Monikat Fm) #3

był taki biało szary jeny tylko tyle pamiętam nie zwróciłam większej uwagi, myślałam że będzie oki

(Konrad93) #4

a jaki model monitora ? LCD czy CRT ? ile ma lat ?

(Tomik68) #5

jak się uruchomi komputer próbuj poruszyć kablem z monitora.... może uszkodzony i to przyczyna?

(Cosik Ktosik) #6

To wygląda na startowanie biosu. Mam pytanie, czy słyszysz krótki dźwięk z głośniczka systemowego (piknięcie)? Jeżeli tak, to sprawdź podłączenie monitora (lub sam monitor na innym komputerze). Dalej sprawdź, czy karta graficzna dobrze siedzi (i podobnie u kogoś, jak nie działa).

Jeżeli nie Masz tego piknięcia, to po pierwsze podaj moc i markę zasilacza oraz resztę konfiguracji. Zrób reset CMOSu wyciągając bateryjkę na płycie głównej (na parę minut, przy wyłączonym z sieci kompie). Następnie sprawdź, czy na płycie głównej nie występują podobne uszkodzenia: http://obrazki.elektroda.net/54_1152205433.jpg

(Mlajtner) #7

karta graficzna dobra? -wyjmij ,przeczyść styki....

-spróbuj inny monitor

-jeżeli jest wyjście tv -patrz na tv...

..............

(system) #8

Kiedyś miałem taki sam problem to wystarczył reset BIOSu...

(Asterisk) #9

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.