Proszę o pomoc w sprawie monitora

komputer się włącza a monitor nie. Wszystkie kable są podłączone wyskakuje na monitorze brak połączenie. Raz mi się jakoś udało uruchomić, wyłączyłam komp i znowu to samo. Dla podpowiedzi napisze że jak udało mi się włączyć to wyskoczył jakby dos ale to nie dos. POMOCY

może to nie dos się uruchamia tylko z jakiegoś powodu staruje bios???

opisz ekran jak wyglądał gdy się udało uruchomić ten jeden raz!!

był taki biało szary jeny tylko tyle pamiętam nie zwróciłam większej uwagi, myślałam że będzie oki

a jaki model monitora ? LCD czy CRT ? ile ma lat ?

jak się uruchomi komputer próbuj poruszyć kablem z monitora… może uszkodzony i to przyczyna?

To wygląda na startowanie biosu. Mam pytanie, czy słyszysz krótki dźwięk z głośniczka systemowego (piknięcie)? Jeżeli tak, to sprawdź podłączenie monitora (lub sam monitor na innym komputerze). Dalej sprawdź, czy karta graficzna dobrze siedzi (i podobnie u kogoś, jak nie działa).

Jeżeli nie Masz tego piknięcia, to po pierwsze podaj moc i markę zasilacza oraz resztę konfiguracji. Zrób reset CMOSu wyciągając bateryjkę na płycie głównej (na parę minut, przy wyłączonym z sieci kompie). Następnie sprawdź, czy na płycie głównej nie występują podobne uszkodzenia: http://obrazki.elektroda.net/54_1152205433.jpg

karta graficzna dobra? -wyjmij ,przeczyść styki…

-spróbuj inny monitor

-jeżeli jest wyjście tv -patrz na tv…

Kiedyś miałem taki sam problem to wystarczył reset BIOSu…

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.