Proszę o pomoc w sprawie sieci


(Damwit12) #1

Witam,

rozpocząłem ten wątek, ponieważ borykam się z pewnym problemem dotyczącym prawdopodobnie mojej sieci. Mianowicie problem polega na tym, że nie mogę zagrać w tą samą grę na dwóch różnych komputerach (laptop i stacjonarka) korzystając z tej samej sieci wifi. Przykładowo mam zamiar pograć w Battlefield 3, odpalam na komputerze, odpalam na lapku. Na stacjonarce wszedłem na serwer, a gdy tylko w laptopie łącze się z serwerem to już w stacjonarce mnie wywala. Tak się dzieje z wieloma grami. I działa w obydwie strony, jedno się połączy a drugie gdy się połączy to wywali to pierwsze. U moich znajomych nie ma takich problemów Szczerze mówiąc nie umiem konfigurować routera, bo prawdopodobnie w nim jest problem. Mój router to Asus RTN11. Nawet jeśli jeden z komputerów podłącze kablem a nie siecią bezprzewodową, wciąż nie działa. Bardzo proszę o pomoc


(Lubsztor) #2

Prawdopodobnie musisz włączyć QoS, ale dokładnie co i jak nie powiem, poza tym do tego chyba będą potrzebne parametry Twojego łącza i nie każdy router to obsługuje.


(Damwit12) #3

Dziękuje, mam taką opcję. Włączyłem i za chwilę sprawdze


(Krasnal666) #4

A ile licencji na grę posiadasz? Origin może odrzucać dwie uruchomione jednocześnie gry z tym samym kluczem licencyjnym (zalogowanie do tego samego konta origin z dwóch komputerów). Licencje na gry mówią wyraźnie: 1 zainstalowana gra na 1 komputerze naraz.


(Damwit12) #5

Wiem wiem, posiadam 2 oryginalne kopie Battlefielda 3 kupione w sklepie więc wszystko legalnie


(Agatonster) #6

damianq12 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(krzychup4) #7

Prawdopodobnie serwer gry obsługuje tylko 1 IP(zewnętrzne) pod jednego podłączonego klienta gry.

Ewentualnie sprawdz czy nazwa komputera nie jest taka sama na jednym i drugim komputerze.

PS. funkcja QoS dzieli przepustowość łącza dla każdego podłączonego urządzenia po równo, (lub wg ustawień użytkownika)