Proszę o pomoc w ustawieniu serwera proxy

Witam. Nie wiem czy piszę w dobrym dziale. Jeśli nie, proszę moderatorów o zrozumienie i przeniesienie mego wątku do innego działu.

Posiadam Internet Orange Freedom 1 mb/s. Chcę ustawić serwer proxy na przeglądarkę Mozilla Firefox 3.xxx oraz program p2p eMule. Chcę aby to był serwer high anonymity proxy, ewentualnie anonymous proxy. Spowolnienie wolności łącza nie wchodzi w grę.

Prosiłbym o pomoc osoby, które się na tym znają.

Pozdrawiam

Hej,

Najlepiej zajrzyj na stronkę http://www.proxy4free.com i wybierz odpowiedni serwer. Znajdziesz tam serwery zarówno anonymous jak i high anonymity. Sam wybór serwera pozostawiam Tobie - pamiętaj tylko, by raczej unikać serwerów w państwach niedemokratycznych - nigdy nie wiadomo, co się stanie z Twoimi danymi i czy przypadkiem nie zostaną komuś sprzedane. :confused:

Uruchamiasz przeglądarkę, w menu wybierasz Narzędzia -> Opcje -> zakładka Zaawansowane, w której klikasz przycisk Ustawienia. W oknie zaznaczasz Ręczna konfiguracja serwerów proxy i podajesz dane (serwer i port), które możesz znaleźć na stronie z serwerami proxy. Zatwierdzasz i uruchamiasz przeglądarkę jeszcze raz - i cieszysz się proxy. :D/

Uruchamiasz program, klikasz Ustawienia -> Proxy i zaznaczasz opcję Włącz proxy. Następnie podajesz adres i port, i gotowe. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki kolego:)

EDIT: Trochę zabawy mam z tymi serwerami. Ale znalazłem parę dobrych. Mam tylko takie małe pytanie. Ten sam serwer mam wpisać do Firefox’ a oraz eMule, tak? Wolę się upewnić.

Pozdrawiam

P.

Hej,

Możesz wpisać ten sam, a możesz wpisać inny - to akurat jest bez znaczenia. Możesz bowiem używać jednego serwera proxy do przeglądarki, innego do komunikatora, a jeszcze innego do programu P2P. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus