Proszę o pomoc w wyborze drukarki

Witam! Otóż jak w temacie chcę kupić drukarkę która spełniała by moje wymagania, mianowicie:

  • ma to być urządzenie wielofunkcyjne (drukarka / skaner / ksero) atramentowe nie laserowe,

  • cena urządzenia max 150zł (nie musi być nowe ani z nowych serii może być starszy model)

  • chce żeby tanio się drukowało bo sporo drukuje ale bez przesady,

  • kartridże urządzenia dadzą się samemu napełniać tuszami z butelek (wg mnie najtańszy sposób eksploatacji drukarki atramentowej),

  • marka urządzenia za bardzo nie gra roli dla mnie byle po samodzielnym napełnieniu nie wyskakiwały żadne błędy na drukarce o niezgodnych pojemnikach itd jak to ma miejsce w niektórych drukarkach gdzie po takim napełnieniu nie przyjmują kartridża,

  • istotne było by gdyby jak najmniej problemów było z samym napełnianiem bez kombinowania w jakieś resetery kartridży itp dziwnych rzeczy.

Czekam na propozycje :slight_smile:

Poszukaj Brother-a, może starszy model w tej cenie znajdziesz i nie ma potrzeby bawić się w napełnianie, wkład z tuszem (zamiennik) to około 3 zł.

Mój brat ma w firmie Brothera do codziennych masowych roboczych wydruków i faktycznie jeden tusz zamiennik to koszt od 3 do 5 zł. Przy takiej cenie tuszu jakiekolwiek napełnianie mija się z celem.

Ja również w Twojej sytuacji polecam Brothera.

Nie miałem nigdy drukarki tej firmy więc nie wiem jak działają ale dlaczego nie jestem przekonany do zamienników nawet tak tanich to już mówię, otóż np w epsonie (nie wiem jak w brotherze) po skończeniu się jednego z tuszy nie da się w ogóle drukować do jest jak dla mnie trochę głupie i nie raz wyskoczy komunikat że tusz już się skończył i trzeba wymienić kartridż mimo że jeszcze wiem że jest w nim coś tuszu i niepotrzebnie się marnuje resztka a przy dopełnianiu nic nie wyrzucam. Mimo tanich zamienników nie jestem do nich przekonany a tusz w butelkach jest mimo wszystko tańszy a napełnianie nie jest tak bardzo skomplikowane. Prosił bym jednak o model drukarki z kartridżami do ponownego samodzielnego napełniania w której po napełnieniu nie występują problemy związane z zabezpieczeniem przed takimi operacjami.

Na pewno HP nie ma takich zabezpieczeń, bo sam używam atramentówki HP. Drukuje bez przerwy, a jak braknie mu tuszu to po prosto drukuje puste kartki.

Jak chcesz drukarkę wielofunkcyjną w cenie do 150 zł to poniższy model będzie dla Ciebie optymalny jeśli chodzi o markę HP.

HP DeskJet 2050

Polecana drukarka owszem fajna ale niestety poczytałem o niej więcej i okazuje się że tusze na których pracuje nie działają po napełnieniu i wyskakuje błąd padłeś ofiarą oszustwa czy coś w tym stylu i nie będzie drukować. Starsze modele nie były zabezpieczone ale niestety nowe są i mimo kuszącej ceny drukarki po skończeniu tuszu bez oryginałów albo bardzo drogich formowych zamienników się nie obejdzie. Widzę że nikt mi tu nie pomoże :expressionless: