Proszę o pomoc w wyborzę Monitora LCD

(Xaros) #1

Witam, szukam pomocy w wyborze monitora LCD. Waham się pomiędzy Samsungiem a HP.

Samsung SM2232BW:

http://www.sirius.pl/komputery/towar_ce ... RATIS.html

HP Pavilion W2207H:

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=27333

W HP podobają mi się barwy, wszystko wygląda identycznie jak na monitorze CRT a nawet ładniej ;]

A w samsungu czas reakcji równy 2ms a w HP=5ms, czy to jest spora różnica?? Czy np. gry będą mi się zamazywać/ślimaczyć? Mowa tu o takich bardziej dynamicznych jak FPS'ach lub samochodówkach.

Pozdrawiam, Xaros

(PaPuX) #2

Poniżej 12ms nie widać już efektu smużenia

(Cesc 93pl) #3

Najlepiej pojechać do sklepu komputerowego i samemu zobaczyć monitory.

(Kabuto1378) #4

Bierz HP. Podawane czasy reakcji są w większym stopniu wytworem speców od reklamy a nie matryc nie zwracaj na to większej uwagi. Oba są na matrycach TN - czyli na najszybszych matrycach. Aha monitory LCD jeszcze długo jeżeli tak się stanie nie dorównają jakością obrazu monitorom CRT.

(system) #5

Akurat, matryce stosowane np. w monitorach DELL (*pva czy jakoś tak) z palcem w 4 literach dorównują jakością CRT. Niedługo CRT do lamusa odejdzie na dobre. Ja bym osobiście nie zamienił już LCD na CRT za żadne skarby.

Kolego, dobrze się czujemy dzisiaj?

(Xaros) #6

Może by tak jaśniej? Bo nie wiem o co Ci chodzi...

(radko11) #7

Miałem Belinea LCD - 8ms; żałosna tragedia.

Teraz mam LG900P Flatrona bo mnie nie stać na LCD ale

ZDECYDOWANIE: 2ms.

W X-Com dobrze się znają tylko trzeba pójść rano bo popołudniu lecą z nóg i mogą się walnąć w opisie :smiley:

(Kabuto1378) #8

bartek46op" Aha monitory LCD jeszcze długo jeżeli tak się stanie nie dorównają jakością obrazu monitorom CRT.

(zaku) #9

Lepiej dołóż i kup jakiegoś EIZO.

I tak po kupieniu zmniejszysz jasność i może trochę kontrast(chyba że ci oczy nie potrzebne).

Monitory EIZO są bardzo dobrze skonfigurowane fabrycznie, a inne marki konfigurują swoje monitory na pokaz i raczej więcej na takim samsungu prosto ze sklepu 5h nie wytrzymasz.