Prosze o pomoc w wybraniu najbardziej zrównoważonego zestawu

http://www.tryton.com.pl/

Tych zestawów jest tam kilkadziesiąt 5 stron i po kilka na każdej więc roboty jest trochę ja aż tak się na tym nie znam żeby sam sobie z tym poradzić Komputer ma być jak najbardziej wielofunkcyjny gry również lubię. jednak komputer ma być taki “ogólny”

Proszę o pomoc

a może powiesz ile masz kasy :shock:

Do 3000zł Acha chodzi o samą jednostkę

To porządny sprzęcior…

Będziesz grał?

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400

Płyta główna: MSI P45 Platinum

Pamięć RAM: Goodram Pro 900 2x1gb

Dysk twardy: Samsung SpinPoint F1 320 GB 16MB cache

Karta graf.: Radeon HD4850 512 MB DDR3 x2

Zasilacz: OCZ StealthXStream 600W rev. 2/ Corsair 520W

Obudowa: Coolermaster Elite 331/332/333

Napęd optyczny: Pioneer DVR-215D

Myślę, że będzie dobry. :slight_smile:

Paweł3779 Sam go złożyłeś czy on tam jest?

Jak on tam jest daj link do niego oki!!

Nie ma go tam. Zestaw złożyłem sam. :slight_smile:

No oki Niech tak będzie Ale podaj ile może kosztować taki zestawik Pytam bo może by się udało wymienić grafikę z ati na Nivade jakiś Ge force

Po jaką cholerę ci GF?

Ten Radeony w crossfire są lepsze. Dorównują nawet do 9800gtx, a nawet do lepszych GeForce’ów. :slight_smile:

No oki. Po prostu mam Bardzo słabego radeona jak widać w podpisie I właśnie dlatego jestem uprzedzony do radeonów dlatego Pytałem o GF kiedyś miałem GF i bardzo dobrze mi się sprawował poza tym Radeony ciężko się kręcą ale przynajmniej w mojej wersji ale oki to wy jesteście specjalistami w tej sprawię Sorry za pytanie Nie chciałem nikogo zdenerwować ale nadal nie wiem ile ten zestaw może kosztować?

skoro podałeś do 3k to chyba oczywiste jest że nie kosztuje 10k :?

nie masz google czy allegro żeby ceny sprawdzić ?

LOL jak kupiłeś budżetową kartę, to nie narzekaj na wydajność całej rodziny.

Nie kupiłem tylko mi servis ******* Dwie karty grafiki z serwisu już nie korzystam ale smród po nim pozostał w postaci tego radka

W dniu 14.07.2008 , o godzinie 20:57 został dopisany post przez MariuszListecki

Facet zacznijmy od tego że owszem mam google mam Allegro Mam google ale w innych tego typu tematach Ludzie którzy składają komputery podają zazwyczaj cenę orientacyjną ale podają. co profesjonalni podają cenę każdego komponentu i podsumowanie czyli cenę całkowitą. Liczyłem na podobną obsługę A tu trafiam na kogoś kto napisał sobie zestaw tak na odczepnego jak go się grzecznie prosi o uzupełnienie postu to ma jakieś ale no człowieku troche wyrozumiałości i profesjonalizmu

E8400 - ok. 500zł

Płytę główną włożyłbym jednak taką - http://compnavi.pl/pokaz_produkt.php?pr=631 ze względu na pełne crossfire.

2x Radeon HD 4850 powercolor - poniżej 1000zł

RAM - ok. 220zł, tylko, że bardzo ciężko je dostać.

Dysk twardy - 160-170zł

Zasilacz - 250zł

Obudowa - 120zł

Napęd - 80-100zł.

No dobrze. Ceny:

Procesor: 479zł

Płyta główna: 575zł

RAM: Goodram pro 900mhz są słabo dostępne. W komputroniku za 219zł. Ewentualnie Crucial Ballistix 2x1gb 800mhz za 149zł

Dysk: 137zł

Karta graficzna: 465x2=930zł

Zasilacz: OCZ-225zł/Corsair-260zł

Obudowa: CM331-118zł/CM332-145zł/CM333-120zł

Nagrywarka: 82zł

RAZEM: 2 758zł(wliczając:OCZ, Goodram, CM331)

Ceny z Apollo.pl (z wyjątkiem RAMU) :slight_smile:

No i wielkie dzięki i po co tyle nerwów

Troche ten ram mnie zmartwił ale jakoś damy radę ewentualnie jeśli bedziesz tak uprzejmy to napisz jakiś inny ram pasujący do zestawu ale bardziej dostępny

Crucial Ballistix. Za 150zł na allegro: http://www.allegro.pl/item398545553_cru … d9ghm.html Tylko pogadałbym ze sprzedawcą na temat gwarancji. Jednak Są to już gorsze ramy.

Poproś niech Ci w trytonie złożą kompa a ramy sobie wrzucisz sam jak kupisz w komputroniku (w Toruniu jest na Kościuszki :D).

A czy OCZ StealthXStream 500W nie dałby rady bo mi się wydaje, że by ujechał a 100 w kieszeni.

Oj OCZ SXS 500W z palcem ************* to okiełzna, ale ja bym kupił Corsaira 450VXEU - ten ma ponad 500W mocy mimo deklarowanych 450. Możesz jednak zawsze dołożyć dozasilacza i wziąć 650 lub 750W.

http://www.allegro.pl/item393029611_zas … 650w_.html