Proszę o pomoc w wybraniu podzespołów komputera

Witam!

Chciałbym prosić Was o pomoc w wybraniu procesora (Intel S775) oraz płyty głównej (PCI-EX, SATA, ATA) spośród produktów na komputronik.pl.

Zastanawiałem się nad wybraniem:

[Intel Pentium D 925 3.00 GHz (2x2MB cache)](http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel/Pentium_D S775_dual_core_64_bit/Intel_Pentium_D_925_S775_3_00_GHz_ 2x2MB_cache_tray/pelny,id,50287/)

lub

Intel Pentium Dual Core E2160 1.8 GHz (1MB cache)

oraz do tego płyta główna

Gigabyte GA-P31-DS3L

Kości pamięci, jakie wybrałem do tego zestawu to: Kingston DDR2 2x 1GB 800MHz CL5

Komputer ma służyć mi do pracy w programach graficznych (np. Photoshop), odtwarzaniu multimediów, grania w gry, obróbki oraz konwersji obrazu wideo oraz audio - chyba jednym słowem, uniwersalny.

Mój budżet na płytę główną, procesor oraz pamięci to 650 zł.

Prosiłbym Was o poradę, który procesor mam wybrać, oraz w miarę możliwości oraz chęci radę w kwestii płyty głównej oraz ramu.

Oczywiście możecie także zaproponować jakąś inną konfigurację, lecz procesor musi być ze stajni Intela, oraz nie Celeron.

Z góry dziękuję za pomoc i czekam na Wasze odpowiedzi.

Procek pentium D odpada z wiadomych przyczyn

Procesor

Płyta Główna

Pamięć RAM

Na allegro znajdziesz o wiele taniej.

Możesz powiedzieć, z jakich wiadomych przyczyn?

Także myślałem nad tą płytą główną, lecz w komentarzach na komputroniku użytkownicy piszą o jakimś podwójnym starcie płyty.

A co do ceny, to gdybym miał płacić oddzielnie za wszystkie przesyłki na Allegro to by podobnie wyniosło. Dodatkowo biorę laptopa i kilka innych podzespołów i konsultant na komputroniku obiecał rabat. Jeszcze przesyłka gratis powyżej 1000PLN i najważniejsze, komputronik mnie jeszcze nigdy nie zawiódł.

Pentium D ma bardzo mała wydajność i potrzebuje dużo prądu. Jeden z najbardziej nieudanych procesorów Intela.