Proszę o pomoc - wirus autorun

(system) #1

Witam serdecznie.

Ostatnio zainstalowałem na nowo cały system XP home. Przed instalacją programu antywirusowego dostał się śmieć w postaci wirusa autorun. Wyjątkowo wredny. Nie mogę wejść z poziomu mojego komputera na żadną z partycji. Gdy klikam dwukrotnie brak reakcji. PPM ujawnia, że zamiast otwórz mam krzaczki zakończone (0) <- takim symbolem. Poza tym siedzi na każdej z partycji plik .exe główny winowajca SafeDrvee. Nie można go usunąć. Jakiekolwiek zmiany w pliku autorun.inf także nie nic nie dają plik ten wraca do poprzedniego stanu. Tak wygląda jego treść

Gdy próbuję zeskanować komputer programem Hijackthis ten w ogóle nie odpowiada. Nawet w trybie awaryjnym. Na domiar złego samoczynnie zaczęły mi się instalować dziwne programy i wywołana została procedura ściągnięcia jakiegoś pliku .exe. Na szczęście komputer zapytał się o to czy ściągnąć czy nie.

(Zubek 1990) #2

Witam , ja bym polecił Ci program "Combofix" poradzi sobie z tym bez problemu . na dodatek przeskanuje ci cały system i wywali niepotrzebne wirusiki :smiley: . z tego co wiem dziala tylko na XP . viste psuje to wiem bo już testowałem :smiley: a najlepiej uruchom to z wiersza poleceń . wiersz poleceń uruchomisz jak odrazu włączysz komputer i wciśniesz F8 . najlepiej jak plik ściągniesz sobie na partycje odrazu , a nie po folderach :smiley: . wtedy w cmd wpiszesz "d:\combofix.exe " i się uruchomi jeżeli nie znajdzie to wpisz początek wyrazu i wciśnij na klawiaturze tabulacje i dopasuje ci co znajdzie na ta literę

(system) #3

Naprawdę dzięki wielkie. Combofix jest królem trzeba to przyznać. Pozostały pomniejsze problemy i syfy ale dam sobie z nimi radę. Dzięki raz jeszcze bardzo mi pomogłeś. Temat do zamknięcia.