Proszę o pomoc z marginesami i menu

Mam problem, dletego iż jestem początkujący jeżeli chodzi o html, php.

Otóż co i gdzie muszę dopisać aby poprwić marginesy w newsach. Chyba trzeba coś dopisać w pliku style.

Tak on wygląda:

BODY {

background-image:url("/img/tlostrony.gif"); 

scrollbar-face-color: #4682B4;

/*scrollbar-highlight-color: #; */

scrollbar-3dlight-color: #FFFFFF;

scrollbar-darkshadow-color: #000000;

scrollbar-shadow-color: #000000;

scrollbar-arrow-color: #FFFFFF;

scrollbar-track-color: #B0C4DE;

margin: 0;

}

a:link { font: 12px Arial; color: #000000; font-weigth:bold; text-decoration: none}

a:visited { font: 12px Arial; color: #000000; font-weigth:bold; text-decoration: none }

a:hover { font: 12px Arial; color: #004080; font-weigth:bold; text-decoration: none }


input { font: 12px Arial, Helvetica, sans-serif; color: #000000; border: 0 }

.border_r { border: #636363 solid; border-width: 0px 1px 0px 0px; padding: 2px 0px 0px}

form { margin: 0px 0px; padding: 0px 0px}

.textfield { font: 9px Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; color: #000000; border: 1px #000000 solid}

.text_mini_cz { font: 9px Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; color: #000000; padding: 2px 2px}

.news_title { font: bold 13px Arial, Helvetica, sans-serif; color: #68A001}

.news_data { font: 8pt Verdana, Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif; color: #383838}

.news_tresc { FONT-WEIGHT: normal; FONT-SIZE: 8pt; COLOR: #000000; FONT-FAMILY: Verdana, Arial CE, Tahoma; text-align: justify;}

.news_tresc:link { FONT-WEIGHT: bold; FONT-SIZE: 8pt; COLOR: #68A001; FONT-FAMILY: Verdana, Arial CE, Tahoma; TEXT-DECORATION: none;}

.news_tresc:visited { FONT-WEIGHT: bold; FONT-SIZE: 8pt; COLOR: #68A001; FONT-FAMILY: Verdana, Arial CE, Tahoma; TEXT-DECORATION: none;}

.news_tresc:hover { TEXT-DECORATION: none;}

.prawa_margin { padding: 1px 1px 0px}

.w_ramce { padding: 3px 3px; font: 10px Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; color: #000000}

.ranking_nag { font: 10px Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; color: #000000}

.ranking_opcja { font: 10px Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; color: #383838; height: 20px; width: 100%; text-decoration: none; padding: 3px 0px 0px}

.ranking_opcja:hover { color: #FFFFFF; background: #383838}

.pasek_a { font: 10px Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-weight: bold; color: #ffffff; text-decoration: none}

.pasek_a a:visited { font: 10px Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; color: #ffffff; text-decoration: none }

.pasek_a a:link { font: 10px Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; color: #ffffff; text-decoration: none}

.pasek_a a:hover { font: 10px Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; color: #68A001; text-decoration: none }





.menu { font: 10pt Tahoma; color: #FFFFFF; text-decoration: none; margin: 0px 0px 0px 0px; clip: rect(); width: 126px; height: 15px; }

.menu:hover { color: #FFFFFF; text-decoration: none; clip: rect(); width: 126px; height: 15px; background-color: #000000; }

select { font-family: Verdana; font-size: 10pt; color: #000000; border:2px solid #000000; 

               background-color: #FFFFFF }

.hosted { font-family: Tahoma;font-size: 8px; color: #FFFFFF }

.srodek { FONT-WEIGHT: normal; FONT-SIZE: 8pt; COLOR: #ffffff; FONT-FAMILY: Verdana, Arial CE, Tahoma; TEXT-DECORATION: none }

.log { font-family: Arial; font-size: 14px; color:#FFFFFF }

.text_tresc { font: 8pt Verdana, Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif; color: #000000; text-align: justify }

.srodek:link {

	FONT-WEIGHT: bold; FONT-SIZE: 10pt; COLOR: #FFFFFF; FONT-FAMILY: Trebuchet MS; TEXT-DECORATION: none

}

.srodek:visited {

	FONT-WEIGHT: bold; FONT-SIZE: 10pt; COLOR: #FFFFFF; FONT-FAMILY: Trebuchet MS; TEXT-DECORATION: none

}

.srodek:hover {

	FONT-WEIGHT: bold; FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: Trebuchet MS; TEXT-DECORATION: underline

}

.koment-number { FONT-WEIGHT: bold; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 9px; color: #FFFFFF; }

a strona to http://www.ceem.info

Proszę o radę, chcę zwiększyć margines z lewej strony przy newsach, bo jest za blisko krawędzi.

.news_tresc { FONT-WEIGHT: normal; FONT-SIZE: 8pt; COLOR: #000000; FONT-FAMILY: Verdana, Arial CE, Tahoma; text-align: justify;}

dopisujesz tutaj margin-left: xx, gdzie w miejsce xx wpisujesz odpowiednia wartosc, czyli np. powinno być:

.news_tresc { FONT-WEIGHT: normal; FONT-SIZE: 8pt; COLOR: #000000; FONT-FAMILY: Verdana, Arial CE, Tahoma; text-align: justify; margin-left: 10px}

No kolego, muszę Ci podziękować, ale z racji tego że wiesz co i jak, na stronie z prawej strony jest coś takiego na samej górze jak link losowy, jest tam strasznie wielka czcionka która jest na dodatek rostrzelona, jak to poprawić i ją zmniejszyć. Przy tej pomocy stawiam piwo. Proszę o odpowiedź i po odpowiedzi temat uważam za zamknięty.

Link losowy:[/code]


przerób na coś takiego

[code] Link losowy :

i jak można doradzić to tam gdzie ustawiałeś margines lewy ustaw także prawy poleceniem margin-right, bo w operze newsy po prawej stronie się chowają

Jednak źle napisałem ponieważ, oprócz link losowego jest jeszcze napis i o ten napis w sumie mi również chodziło, zaraz pod linkiem losowym “Miłośnicy gier karcianych i planszowych w roku 2005 stolica Warmii i Mazur - miasto Olsztyn zaprasza serdecznie chętnych wszystkich do turniejowej rywalizacji. ZAPRASZAMY!” - jest za wielką czionka, jak mogę zmienić.

Zauważyłem też że nasze menu w IE jest ok, natomiast w Operze i Mozilli zupełnie inaczejk wygląda, jak poprawić żeby pokazywało chociaż w dwóch przeglądarkach prawidłowo, po sprawdzeniue w tych trzech przeglądarkach od razu będziecie widzieć różnice, sprawa z newsami na naszej stronie też dziwnie wygląda, kolega podawał mi jak zrobić margines lewy i prawy do nich, ale w IE jak i w Mozillii inaczej to wygląda, natomiast w Operze to nawet jest ucięty tekst w newsach. Proszę pilnie o pomoc.