Prosze o pomoc z wirusem!

Problem mój polega na tym, że podczas startu systemu, uruchamiana jest domyślna przeglądarka wraz ze stroną " ooov.net. "

Moja wielka prośba do was forumowicze! Jak można się tego pozbyć? Próbowałem odinstalować przeglądarkę - nie pomogło.

Bardzo prosze o pomoc, gdyż nie umiem sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam:D

Proponuję użyć http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html najpierw opcja szukaj a potem usuń.

Niestety program nie pomógł:( ehh

Wpierw sprawdź w usługach i jak znajdziesz usługę agent Adobe, to ją wyłącz. Potem otwórz Ccleaner i z menu wybierz narzędzia, autostart i wyłącz wszystko Adobe, agent, co tam znajdziesz. Następnie pobierz http://www.programosy.pl/program,geekuninstaller.html i odinstaluj adobe flash player, adobe pluginy, shockwave i co tam masz od adobe. Pamiętaj też o usunięcie folderu macromedia. Nawet pozbądź się readera adobe, jak go masz. Geek, jak nie da rady odinstalować normalnie, to wymusi. Potem uruchom wyszukiwarkę i znajdź wszystko adobe i usuwaj, Następnie użyj programu JetClean z DP i uruchom skanowanie i naprawę. To bezpieczny program i upora się z pozostałościami w rejestrze i ze śmieciami po odinstalowaniu. Sprawdź, czy w autostarcie znikły wpisy, poza systemowe i ew. antywirusa, jak masz. Jeśli znikną, to pobierasz najnowszy adobe flash player, tylko nie skąd indziej, ale z Dobrychprogramów, to adobe flash player exe, bo na stronie adobe pobierzesz instalatora do produktów adobe i wtedy włazi ten agent. Pobierz też shockwave player i ew, plugin do innej przeglądarki, jak masz, i readera, jak miałeś.

Co do umieszczenia tematu w dziale bezpieczeństwa, to bez logów OTL i Extras, nic nie wiadomo, co tak naprawdę masz w systemie. Nawet w opisie problemu nie ma nic, co masz w autostarcie, jak Ci to wlazło, jaki system itd.

Pokaż logi z OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html

Dzieki za pomoc @Bogdan_G. Przeglądarka ze stroną już się nie uruchamia. Zrobiłem raporty z OTL ale wczesniej zrestartowałem komputer i wszystko jest jak być powinno. Następnym razem będe pamiętać, żeby wklejać raporty z OTL. Dziękuję za pomoc jeszcze raz.