Proszę o pomoc

Zainfekowal mi sie komp z oprogramowaniem windows2000 serwer. Mogę jedynie uruchomić komputer lecz niestety nic nie dziala. Zablokowany jest prawy i lewy przycisk myszy, nie mozna nic uruchomic ciagle wyswietla sie klepsydra po najezdzie kursorem na psek stanu. Jedynie moge uruchomic menadżera zadań, lecz niestety komp jest w stanie bezczynności i gdy próbuje zakończyć jakies zadanie to sie juz kompletnie wiesza . Klonuja sie okienka menadżera i pozostaje tylko zamknąć system. Na komputerze nie było wgranego żadnego antywira bo niestety firma nie ma pieniędzy na zakup legalnego oprogramowania. Jutro bede podpinać dysk pod inny komputer ale chciałabym sie odpowiednio przygotowac do walki z tym badziewiem co mi wlazło. Gdyby ktoś wiedział jaki wirus w ten sposób blokuje komputer i podał mi jego nazwę byłabym wdzieczna i z góry dziękuje za pomoc.

Proponuje wkleic log-a z hijacka - http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654 oraz LOG z Silent Runners

Rzeczywiście rewelacyjny pomysł tylko, ze ja nie moge nic zainstalowac a tym bardziej uruchomic na serwerze zatem niestety nadal nie wiem co mi wlazło :frowning: No nic podepnę dysk pod inny komp i moze jakos sobie poradze a jak namierze to badziewie to podam informacje dla innych tak na przyszlosc. Jedyne pocieszenie, że tyle osób przeczytało post i niestety nikomu nie przyszło do głowy co to może byc, więc nie jest tak źle ze mną :slight_smile:

W trybie awaryjnym! !!

To jest Spy Sheriff, ja mam to samo w Windows 98. W trybie awaryjnym też nic nie można zrobić. To jak go usunąć? :cry:

wrzuc loga z Hijacka 8)

System startuje ale nie mogę nic uruchomić, w trybie awaryjnym też, a żadnego programu antywirusowego też tam nie ma zainstalowanego. Mogę wyłączyć komputer tylko odcinając zasilanie. Po ponownym uruchomieniu rusza scandisc i wyświetla komunikat o zbyt długich wpisach w rejestrze. Mogę uruchomić kompa z wiersza poleceń ale nie wiem jak znaleźć zły wpis. Poza tym jak mogę zainstalować Hijaka kiedy zaraz po pojawieniu się pulpitu Windows (przy starcie w trybie awaryjnym też) nie mogę nic już uruchomić? :cry: