Prosze o porade: linux knoppix


(Mbartek) #1

Witam!

Czy Linux knoppix ma wbudowany antyvirus czy cos innego chroniącego przed atakami z sieci? a jeżeli nie ma to jak takie cos sie nazywa (nazwa programu), skąd go mozna sciagnąć i jak zainstalować skoro knoppix jest uruchamiany z płytki a nie instalowany na dysku. :shock:


(Adarek) #2

Polecam ,polska stronka

http://knoppix.7thguard.net/

http://www.debianusers.pl/article.php?aid=30&top10=1


(Quest-88) #3
  1. Linux nie ma wbudowanego antywirusa (przynajmniej Knoppix) bo go nie potrzebuje! (podobno kiedyś 2 naukowców próbowało napisać wira na Linux'a i jedyna rzecz któta mu się udała, to pomieszanie trochę w statusie użytkownika! Nic więcej) :smiley:

Są pisane antywirusy dla Linux'a (bardziej do skanowania serwerów przed robakami internetowymi które obciązają limit transferu na kontach www). Możesz jest zassać z Linuxsoft.cz

  1. Knoppix'a możesz zainstalować na dysku twardym, ale jeśli chcesz tak zrobić to polecam ci Aurox'a (sam używam) 8)

Aby program był już zainstalowany po ponownym włączenie Knoppix'a musisz zmienić chmody (do odczytu => do zapisu :P) dla dyksów twardych, wtedy będziesz mógł zainstalować każdy program dla Linux'a (lepiej zrób sobie osobną partycję na te programy)

  1. Moje forum: http://forum.linux.sig.pl :lol: (tam możemy do obgadać szczegółowo :stuck_out_tongue: )

Ps. proponuję zmienić hasła w ankiecie. Widać, że na sofcie się znacie a z Linux'a to w buraki jesteście :stuck_out_tongue: [joke]

Przykład poprawnej ankiety!

(kto używa Lycoris'a :expressionless: Dawajcie popularne distro.!)