Proszę o porade odnośnie przejścia z xp na Viste

Witam.

Posiadam kompa o następujących parametrach:

płyta MSI K9N Neo V3 z dopiskiem iż posiada certyfikat pod Viste

Amd athlon 64 x2 dual core, 4400+

Goodram 2 x 1 gb

Geforce 8500 gt 512mb

Obecnie korzystam z xp i korzysta mi się dobrze:D

Nie dawno jednak pożyczyłem płytke od kumpla płytę z Vistą sp1, bez kluczyka oczywiście, w celu zainstalowania sobie na próbę, na okres góra 30 dni aby przekonać się jak to rzeczywiście będzie funkcjonować.

Wybrałem przy instalacji, wersję ultimate x64 i okazało się iż system działa bardzo ładnie, nie ma powodów do narzekania.

Nota jaką wystawił mojemu kompu wynosi 4,9.

To chyba nie jest źle?

Prawda?

A już napewno nie najgorzej:)

Odpaliłem na próbe Tomb Raidera Anniversary i gierka śmiga super.

I teraz mam pytanie, z racji tego iż moja grafika obsługuje direct 10 a ja pograć sobie lubie…czy przy takiej ocenie 4,9, jest sens abym przesiadał się z Visty na xp?

Czy to jednak w/g Was jeszcze za mało?

Chodzi mi o to aby wykorzystać chociażby tego directa za którego zapłaciłem.

Czy jest sens w/g Was?

Na tej karcie to zapomnij,że zagrasz w gry korzystające z Directx 10.

Mam na jednym komputerze XP a na drugim Viste . Nie ma sensu ,Moja VIsta sprawuje się bardzo dobrze ale mam więcej Ramu i lepszą kartę procek też ja na twoim miejscu pozostał bym przy XP.

Pograsz, nie na full, ale pograsz. Zawsze też możesz zagrać w DX9 na viscie. Też tak można. Zreszta sam sprawdz.

Czemu mam zapomnieć skoro ósemka to z tego co przeczytałem na stronie Nvidii seria wyprodukowana właśnie z myślą o Viście?

Czego jej brakuje?

“Nie ma sensu ,Moja VIsta sprawuje się bardzo dobrze ale mam więcej Ramu i lepszą kartę procek też”

No ok, masz ale na konfiguracji którą podałem nie mam żadnych problemów z Vistą, zapytałem się między innymi dlatego iż sam system sprawia wrażenie szybszego od xp.

Więc to że masz lepszy sprzęt ma oznaczać iż nie ma sensu?

Nie biorąc pod uwage iż na mej konfiguracji też problemów nie stwierdziłem?

Tak też myślę, z reguły gram na 1280 x 1024 bo to szczyt możliwości mojego monitora…

Dzięki za pierwszą normalną odpowiedź:)

Nic takiego nie napisałem [Czemu mam zapomnieć] czytaj ze zrozumieniem .

Człowieku, czy nie widzisz iż cytat którego się czepiasz jest wyraźnie podpisany iż nie pochodzi od Ciebie?

Twój znajduje się niżej…tuż pod zdaniem z “brakuje?”

Widzisz?

A “czemu mam zapomnieć” to napisałem ja!

A i skoro już piszesz to mógłbyś odpowiedzieć na pytanie które Ci zadałem…

Kolego przeczytaj to co napisałeś ty wybierając zdania od innych ,nikt nie napisał że na twoim sprzęcie Vista nie pójdzie .