Proszę o sprawdzenie loga i pomoc z Trojanem


(Grimmstone) #1

Już raz przechodziłem procedurę oczyszczania komputera - wykryło trojana i teoretycznie go usunęło. Żeby mieć pewność przeskanowałem system programem Dr.WEB CureIt. Wyszukał mi on jeszcze 6 zagrożeń z czego jeden był nie do wyleczenia (A0137571.dll - Trojan.Hitpop.origin). Po przeskanowaniu odzyskałem internet a system działał już stabilnie, jednak byłem świadomy, że jakieś śmieci tam pozostały w związku z czym ściągnąłem wersję 30-sto dniową Kasperskyego. Podczas instalacji Kaspersky poblokował mi chyba pliki systemowe, wskazując na zagrożenia z tej strony. Domagał się też ponownego uruchomienia po czym system nie chciał się już załadować w normalnym trybie. Każda kolejna próba kończyła się restartem. Odpala się jedynie Safe Mode. Nie wiem co mam dalej robić.

Aktualny log z ComboFix:

http://wklej.org/id/7152/

Bardzo proszę o pomoc, gdyż drugi komputer jest mi potrzebny do pracy.

Pozdrawiam,

Marek


(huber2t) #2

W logu nic nie widzę

usuń ręcznie folder C: \Qoobox , usuń instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść komputer Ccleanerem

Wykonaj optymalizację autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar całego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum

lub

Dr.WEB CureIt!


(Grimmstone) #3

Witam,

Jak mogę to zrobić skoro komputer działa w systemie Safe Mode? Zresztą te działania, które wymieniasz już wykonywałem i jak pisałem - w efekcie końcowym utraciłem połączenie z internetem, nie mogę wystartować komputera w normalnym trybie, a uruchamianie kasperskyego jest niemożliwe (chyba, że skan, który w trybie Safe Mode będzie trwał min. 24h) !!

Rozumiem, że brak błędów w logu wynika właśnie z tego safe Mode - on nie odpala większości apliakcji. Nie mogę też połączyć się z internetem.

Jak mam powrócić do normalnego trybu pracy komputera?

Trojan jest na 100%, bo skanowałem już wcześniej system i wywala kilka zarażonych plików. Podejrzewam, że właśnie to jest powodem tego, że chyba kaspersky zrobił mi blokadę na tryb normalny - przynajmniej tak to wygląda, choć ja się nie znam na takich sprawach.

Bardzo proszę o dalszą pomoc.


(Grimmstone) #4

A może ktoś mnie uświadomi chociaż, że bez wezwania kogoś do komputera sobie nie poradzę? Już naprawdę mam dośc tego koszmarnego weekendu z kompuetrem, który nie działa.


(huber2t) #5

Poczytaj to: http://www.searchengines.pl/Bootowalne- ... 12329.html