Prosze o sprawdzenie loga, problemy z internetem

po polaczeniu sie do iternetu po kilku minutach internet pada i nic sie nie da zrobic pomaga reset kompa. czasem zawiesza sie pasek zadan itp.

moj wpis z hijacka. prosze o szybka pomoc bo nie wiem ile jeszcze net pociagnie ! :< jestem swierzo po formacie

Złączono Posta : 14.12.2006 (Czw) 12:12

aha, jeszcze mi wyskakuje takie cos:

screenshot1166050402yu6.jpg

przeczytalem ze to sasser ale MKSCLEAN i FXSASSER tego nie wykrywaja :confused: avast tez nic nie wykrywa

Ściągasz narzędzie KillBox, zaznaczasz Delete on Reboot, potem klikasz All Files i wklejasz do pola Full Path of File to Delete ścieżki:

C:\WINDOWS\System32\irdvxc.exe

C:\WINDOWS\System32\spooIsv.exe

C:\WINDOWS\System32\choel.exe

Klikasz X i reset sysa.

Wchodzisz w Start --> uruchom --> services.msc --> zatrzymaj i wyłącz usługe Network helper Service

Otwórz hijackthis --> open misc tools section --> delete a NT service --> wpisz MSDisk i ok

Wyłączasz przywracanie systemu (Panel sterowania -> System -> Przywracanie systemu -> zaznaczasz „Wyłącz przywracanie systemu” ).

W HJT zaznaczasz wpisy i klikasz na dole “Fix checked” :

Czytasz to > http://www.error.xp.pl/

Po zabiegach nowe logi z HiJacka oraz Silent Runners (zaznaczasz No i czekasz aż skończy pracować w tle). :slight_smile:

ok usunalem wszystko i zrobilem jak mowilas, ale ciagle mam w procesach tego spoolIsv. moje logi

Przeskanuj C:\WINDOWS\System32\firewall.exe na http://virusscan.jotti.org/, a jeśli okaże się syfem to:

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\WINDOWS\System32\firewall.exe

Klikasz X czerwony i restart kompa.

Otwórz notatnik i wklej

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG i uruchom go w trybie awaryjnym.

I potem nowe logi.

@UP - done.

oto nowe logi:

Złączono Posta : 14.12.2006 (Czw) 15:28

dodam tylko ze po kilku minutach zawiesza sie pasek zadan, pozniej programy w tle, pozniej pulpit a na koncu przegladarka :expressionless:

Jest ok.

Proponuję zainstalować dodatek Service Pack 2 oraz łatki do systemu.

Start => uruchom => eventvwr => pokaż szczegóły tych błędów, które występują najczęściej; są o typie System Error lub Aplication Error; zaznaczone na czerwono.

no niby jest ok a pasek sie juz zawiesil… czekam teraz tylko az reszta kompa sie tez zwiesi i reset :F

Złączono Posta : 14.12.2006 (Czw) 15:42

w procesach na poczatku jak wlacze system ciagle jest spoolsv.exe tylko ze zamiast I jest L… usuwanie go nic nie daje. jakis help? moze to przez niego jeszcze sie krzaczy

edit:

(system) zrodlo:

service control manager - to najczesciej jest

DCOM

w32time

LsaSrv

w aplikacjach tylko event system.

Nie jest to już wina syfu. Przeczyść rejestr (polecam do tego jv16 PowerTools), zrób defragmentację, oraz przejrzyj: Optymalizacja XP

Wejdź: Start -> uruchom -> msconfig i w zakładce uruchamianie odznacz (według Ciebie) niepotrzebne przy autostarcie programy :slight_smile:

eh, kilka minut po wlaczeniu juz sie zaczyna kursor ciac, jak skonczy to nie dziala pasek i nie moge wlaczac zadnego programu ani nic :confused: pozostaje reset. chyba sformatuje jeszcze raz :confused:

Proponuję -> Reinstalacja XP bez utraty danych

ok… jestem juz po formacie obu dyskow. pierwsze co zrobilem po instalacji windowsa to wgralem avasta i ashampoo firewalla. oto wpis z hijacka:

powiem tylko ze juz wyskoczylo mi te okienko do ktorego screena dalem wyzej (blablabla windows zostanie zamkniety za 60 sekund) i dalem w uruchom shutdown -a. prosze, powiedzcie czy mam cos w logach

edit:

wtfph7.jpg

czy to cos powaznego ? sory ze jestem taki przedrazliwiony ale od wczoraj probuje tego kompa naprawic i nic :confused:

Zafixuj.

Zainstaluj SP2.

Sprawdź błędy w podglądzie zdarzeń:

Start => Panel Sterowania => Narzędzia Administracyjne => Podgląd zdarzeń

Jeśli będą jakieś na czerwono, to wklej szczegóły.

Zdejmij reset na rzecz BSOD w Panelu sterowania > System > Zaawansowane > Uruchamianie i odzyskiwanie > odptaszyć Automatycznie uruchom ponownie. Po tym spiszesz dane z BSODa (kod błędu z nazwą pliku pod spodem) i wrzuć te dane tutaj.

Sprawdź RAM programem --> Memtest86

Sprawdź temperatury programem --> EVEREST Home Edition :slight_smile:

przedchwila znow padl net i cos sie zwalilo z paskiem zadan :confused: (wygladal jak ten z windowsa 98)

wklejac dalej? :f

co? nie rozumiem, wytlumacz :stuck_out_tongue:

Pisałeś, że wystepuje komunikat o zamykaniu systemu, więc jeśli by takie zamknięcie miało nastąpić, system poinformowałby Cię o błędzie za pomocą niebieskiego ekranu - BSODa :wink:

Nie masz ServicePacków, napisałam, abyś zainstalował, bo część problemów może z tego wynikać.

Przeczytaj to: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=50339 i wklej zawartość pliku minidump :slight_smile:

chodzilo mi o ten error z pierwszego posta. czas do zamkniecia 0:29… sciagnalem ta latke, ktora podalas… http://www.error.xp.pl ale nic to nie dalo. poza tym gdy wezme shutdown -a to nie moge nic wycinac ani kopiowac :f

Pozamykaj porty robakom. W tym celu użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Zrób kompletny Windows Update.

Możesz przeskanować http://www.ewido.net/en/ i pokazać raport.

ale nie mialem bledu z tym niebieskim errorem. jak zainstaluje sie latke do windowsa to trzeba cos jeszcze robic? bo mi sie zrobily foldery

D:\85c512f48f4af0dc0b5f8299b307

i

D:\7bfbc11aceb7b13a169a1f7c

sa w nich jakies instalacje ale jak je wlaczam to nic sie nie dzieje.