Proszę o sprawdzenie loga - SPYWARE + ADWARE!

Witam!

Mam poważny problem ze SPyware !

Załączam dwa logi:

Silent

Hijack

Skanowałem ad-aware i spybot,

ale one są bezsilne.

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable. Po użyciu tego narzędzia wymagany jest reset sysa.

Wyłączasz przywracanie systemu:

Włączasz tryb awaryjny:

Start --> uruchom --> services.msc --> zatrzymaj i wyłącz usługe Command Service i Network Monitor

Otwórz hijackthis --> open misc tools section --> delete a NT service --> wpisz cmdService i ok

Odpalasz Hijacka --> do a system scan only i zaznaczasz wpisy:

I klikasz na dole “fix checked” :slight_smile:

Usuwasz ręcznie z dysku foldery:

C:\Program Files\ Network Monitor

C:\WINDOWS\ am0

C:\Program Files\ RXToolBar

Uruchamiasz narzędzie KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\Program Files\Common Files\mc-110-12-0000137.exe

C:\WINDOWS\system32\winlog.exe

C:\windows\keyboard17.exe

C:\mousepad17.exe

C:\newname17.exe

C:\WINDOWS\system32\juifr.dll

C:\WINDOWS\system32\FLKPT.exe

C:\WINDOWS\system32\install2.exe

Klikasz X i restart kompa (restart dopiero po usunięciu ostatniego pliku) :slight_smile:

Co do tego wpisu:

Użyj narzędzia Look2Me-Destroyer, następnie wrzuć log z programu l2mfix (wybierasz opcje 1)

Po zabiegach nowy log z Hijacka + log z Silenta (tylko tym razem daj już całego, bo ten jest urwany + w/w log z l2mfix :slight_smile:

Tych rzeczy w ogóle nie było.

Poprzez ciachnięcie tego wpisu nie miałem @#$#$@@ net-u.

Hijack

Silent

Dodam, że nie działa alt+ctrl+delete .!.

Reklamy dalej się wyświetlają !!

Wychodzi na to ze to były twoje, prawidłowe DNSy, mam nadzieje że wpis przywróciłeś

A użyłeś ??

Do tego wpisu użyj narzędzia Look2Me-Destroyer, dopiero wtedy wklej log z l2mfix…

Co do problemu z Menedżerem, to otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik --> zapisz jako --> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki --> zapisz pid nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

PS> Te DNSy, które usunąłeś są ukraińskie…

użyłem, ale nie było tam żadnego wpisu C:\WINDOWS\system32\ctprops.dll

to w ogóle nie działa -> dodało prawidłowo ->reset kompa -> alt+ctrl+delete nadal nie działa :expressionless: :roll:

Jest jeszcze jakaś rada na to bo inaczej chyba będę zmuszony formata walnąć :cry:

Chyba źle zrozumiałeś ten punkt. Tutaj masz instrukcję postępowania z Look2Me-Destroyer:

Zastosuj się do tego i wtedy nowe logi :slight_smile:

to było wszystko jak tutaj pisze i wyświetliło pliki inne niż ten co jest wskazany:

btw.

Alt + kontrol + dilejt nie działa nadal …

ale reklamy zniknęły całkowicie, za co dzięki.

To jest VX2, więc jego pliki się mutują (na początku był ctprops.dll , później n4p40e7qeh.dll a co jest teraz to nie wiadomo) :slight_smile:

Poczytaj Usuwanie VX2.BetterInternet i daj log nr 1 z narzędzia L2Mfix