Proszę o sprawdzenie loga

(Plio) #1

Dawno dawno temu kiedy jeszcze mój komp działał jak marzenie..... A tak na serio to kilka dni temu mój zupełnie spoko działający komp a nawet powiedziałbym świetnie działający komp lekko się rozchorował i nie wiem jaka jest tego przyczyna. Mam nadzieje że ktoś pomoże mi zdignozować problem. Otóż komp nagle się wyłączył a ściślej momnitor. próbowałem go włączyć i nic popiszczał dwukrotnie , włączał sięale monitor nie działał,po chwili monitor się włączył i niby było ok ale antyvira nie mogłem urochumić bo mnie wywaliło, no i znowu się nie włączał, tak więc postanowiłem mu bateryjkę wyjąć na chwilkę i ... pomogło w jakimś stopniu. zrobiłem scana Nodem 32 ale nic nie wykrył, zainstalowałem avasta i wykrył jakiegoś vira to go usunąłem ,ale problem pozostał , komp co jakiś czas ni z tąd ni z owąd się restartuje bez mojej woli i wiedzy :stuck_out_tongue: Zrobiłem więc formata, raz , drugi i trzeci tak na wszelki wypadek oczywiście formatowałem tylko partycję systemową. Problem istnieje nadal, komp od czasu do czasu się samoistnie restaruje, niezbyt często ale zawsze jest to objaw jakiegoś problemu, czasem też mi wywala z firefoxa i pokazuje błąd z aplikacją firefox.exe, po każym takim restarcie wyskakuje mi ikonka że system windows odzyskał stabilność po poważnym błędzie :twisted: , nigdy czegoś takiego nie miałem a miałem poprzednio viry itp i nawet blasterk itp. Przeczyśćiłem kompa i zworki od grafy, zapuściłem memtesta na 4h - 1 error i nic więcej,

podaje parametry mojej maszyny i załćzam loga:

AMD Athlon 2.800 Barton

2x256 DDR SDRAM Kingstona

Windows Xp HE z SP 2

AV Avast

Płyta główna Microstar K7N2 Delta 2

Grafa Radeon 9.600 pro 128mb

HDD Segate 120 GB ,7.200 RPM,SATA

neostrada tp 512 (modem sagem 800fast)

temp.procka po 24 h -45

temp.płyty - 30

temp. HDD - 43

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 10:08:27, on 2005-11-08

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7Debug\mdm.exe

D:\Programy\Alcohol\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe

C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE

C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe

C:\Program Files\Microsoft AntiSpyware\gcasServ.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe

C:\Program Files\Microsoft AntiSpyware\gcasDtServ.exe

C:\Program Files\Winamp\winampa.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe

C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\NeostradaTP.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\ComComp.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe

C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe

C:\WINDOWS\system32\wpabaln.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

D:\Programy\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.neostrada.pl

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Neostrada TP

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

R3 - URLSearchHook: Search Class - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\SEARCH~1.DLL

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe

O4 - HKLM\..\Run: [RemoteControl] "C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [gcasServ] "C:\Program Files\Microsoft AntiSpyware\gcasServ.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [TrojanScanner] C:\Program Files\Trojan Remover\Trjscan.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] C:\Program Files\Winamp\winampa.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WooCnxMon] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WOOTASKBARICON] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

O4 - HKLM\..\Run: [KernelFaultCheck] %systemroot%\system32\dumprep 0 -k

O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe

O4 - Global Startup: DSLMON.lnk = C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe

O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~3\Office10\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{CCC0D3A3-3F7E-460B-AB7F-DCA40C80174E}: NameServer = 194.204.152.34 217.98.63.164

O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

O23 - Service: Ati HotKey Poller - Unknown owner - C:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe

O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: StarWind iSCSI Service (StarWindService) - Rocket Division Software - D:\Programy\Alcohol\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe

O23 - Service: TuneUp WinStyler Theme Service (TUWinStylerThemeSvc) - TuneUp Software GmbH - C:\Program Files\TuneUp Utilities 2006\WinStylerThemeSvc.exe

za pomoc z góry dzięki

(Monczkin) #2

bajki to w innym dziale :stuck_out_tongue:

proszę o zmianę tytułu na konkretny i o zmianę postu na rzeczową informację - inaczej --> śmietnik :twisted:

(Grebo) #3

Log ogólnie czysty.

Co do Twojego problemu. Czy przed pojawieniem się problemów podkręcałeś procesor, kartę, itp. ewentualnie dokładałeś jakąś nową część do kompa? Może zasilacz jest za słaby. Napisz jaki zasilacz.

(Plio) #4

zasilacz zdaje się że mam wbudowany i póki co nie wiem jaki, ale niedługo postaram się sprawdzić dam jeszcze jednego loga tak na wszelki

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 12:39:04, on 2005-11-08

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7Debug\mdm.exe

D:\Programy\Alcohol\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe

C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE

C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe

C:\Program Files\Microsoft AntiSpyware\gcasServ.exe

C:\Program Files\Winamp\winampa.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

C:\Program Files\Microsoft AntiSpyware\gcasDtServ.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe

C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\NeostradaTP.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\ComComp.exe

C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe

C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe

C:\WINDOWS\system32\wpabaln.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

D:\Programy\Hijack\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.neostrada.pl

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Neostrada TP

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

R3 - URLSearchHook: Search Class - {08C06D61-F1F3-4799-86F8-BE1A89362C85} - C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\SEARCH~1.DLL

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NeroFilterCheck] C:\WINDOWS\system32\NeroCheck.exe

O4 - HKLM\..\Run: [RemoteControl] "C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [gcasServ] "C:\Program Files\Microsoft AntiSpyware\gcasServ.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [TrojanScanner] C:\Program Files\Trojan Remover\Trjscan.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] C:\Program Files\Winamp\winampa.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WooCnxMon] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\CnxMon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WOOWATCH] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\Watch.exe

O4 - HKLM\..\Run: [WOOTASKBARICON] C:\PROGRA~1\NEOSTR~1\TaskbarIcon.exe

O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray

O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe

O4 - Global Startup: DSLMON.lnk = C:\Program Files\SAGEM\SAGEM F@st 800-840\dslmon.exe

O4 - Global Startup: Microsoft Office.lnk = C:\Program Files\Microsoft Office\Office10\OSA.EXE

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~3\Office10\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - -{FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{CCC0D3A3-3F7E-460B-AB7F-DCA40C80174E}: NameServer = 194.204.152.34 217.98.63.164

O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

O23 - Service: Ati HotKey Poller - Unknown owner - C:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe

O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: StarWind iSCSI Service (StarWindService) - Rocket Division Software - D:\Programy\Alcohol\Alcohol 120\StarWind\StarWindService.exe

O23 - Service: TuneUp WinStyler Theme Service (TUWinStylerThemeSvc) - TuneUp Software GmbH - C:\Program Files\TuneUp Utilities 2006\WinStylerThemeSvc.exe

Złączono Posta : 08.11.2005 (Wto) 12:47

nie iem jaki mam zasilacz i nie umiem tego sprawdzić , w evereście nic nie pisze , właściwośći zasilania - prąd sieciowy i tyle, jak wiesz jak sprawdzić jaki mam zasilacz to napisz

(Gutek) #5

Zapytam jaki wyskakuje blue screen bład STOP na niebieskim ekranie?

Zobacz jeszcze w ten dziennik zdarzeń:

Start>>>Uruchom>>>eventvwr i co jest napisane, jaki błąd?

(Plio) #6

nie pojawia się żaden bluescreen,po prostu nagle komp się restaruje i potem jest w winie tylko komunikat tzan raport że windows odzyskał satbilność po poważnym błędzie, wkur... mnie to że oprócz tego wsszystko wydaje się być w normie , a antyvir nic nie znajduje itp. chyba mi przyjdzie się na mandrive przeżucić 8) zrobiłem tak jak napisałeś , w systemie pojawia się -

, był też błąd przy jakimś

, a także

, jak uda mi sie zrzuty porobić to prześlę help! !!

(Przybyu) #7

Tiaaa... nie zebym sie cieszyl z Twojego nieszczescia ale jakos lepiej sie z tym czuje ze nie tylko ja mam taki problem :P. Z tym ze mi sie resetuje (znaczy z tego co zaobserwowalem) tylko po wylaczeniu Opery albo Firefoxa (najpeirw w operze, potem zainstalowalem firefoxa myslac ze to wina opery). Ale od poczatku. To sie zaczelo jak zalozylem neostrade (128 na modemie Sagem 800) - wczesniej wszystko bylo okej. I wlasnie wydaje mi sie ze tutaj modem jest problemem (albo jakies inne bedziewie ktore dostalem w tym samym pudelku co neostrada... tak btw to nie zalozylbym neostrady gdyby nie to ze nic innego do mnie nie dociera bo mieszkam w dziurze). Zastanawialem sie czy to nie jaks problem z zasilaniem modemu, ale na Chieftecu 400 nie powinno byc problemow choc kompa mam dosyc pradozernego. Ludzie pomozcie... Nie chce byc skazany na za przeproszeniem internet explorera (ten sie nie wiesza skubaniec).