Proszę o sprawdzenie loga

Zaraziłem sie ostatnio jakims syfem. Avast pokazywał mi Cimuza i winacpi.dll ale nie dawal sobie z nimi rady. Objawy były takie, że co kilka chwil "odswiezał " mi sie pulpit, tzn wszystkie ikonki znikaly i po chwili pojawialy sie na nowo, przy okazji zostawały wywalone z traya ikonki np antispyware’a, spyware guard a pojawiala sie ikonka jaka wywala avast, gdy wysylam poczte. Zastosowalem sie do wskazówek usuwanie trojan.Repsamo i w zasadzie troche pomogło ale nie do konca, mianowicie pulpit sie juz nie ‘odswieza’ i ikonki w tray’u nie znikaja, ale co jakis czas pojawia sie ta ikonka z tym mailem i po chwili dostaje takie alerty od avasta: “Czas oczekiwania na polaczenie internetowe uplynal. Czekać dalej? (explorer.exe -> mxh.tulsaconnect.com:25)” Wyskakuje mi kilka takich okienek (do 10) i roznia sie one tylko ostatnim adresem, dla przykladu podam inne, ktore zanotowalem: dhh.la.gov:25, internal-relay.indiana.edu:25, nfs1.tvi.edu:25 . Ja daje ‘Nie’ o okienka sie zamykaja i przez pewnien czas nic a potem znowu to samo, z tym ze te adresy za kazdym razem sie roznia od siebie.

Oto moj log z Hijacka

Bardzo prosze o pomoc.

======================

następne tak zatytułowane tematy polecą w kosmos

zmieniłem

monczkin

  1. Wyłączyć Przywracanie systemu w XP TU

  2. Zastartować do trybu awaryjnego bez internetu(opis w linku wyżej).

  3. Zaznaczyć wskazane wpisy w Hijacku i kliknąć Fix checked. Wpisy zostaną usunięte.

  4. Skasować z dysku pliki i foldery, które podkreśliłem na czerwono

  5. Dokończyć skanerami online - Scanery do wyboru

  6. Pokazać nowy log :stuck_out_tongue:

Poczytaj Usuwanie msupdate32.exe / msnethlp32.exe

Oto jak wyglada log po zastosowaniu sie do wskazówek:

Czy mam z powrotem włączyć przywracanie systemu? Jak mam sie pozbyc pozostalosci po Nortonie 2005 Internet security ktory wywalilem (jak widac nie do konca) z jakies pol roku temu?

Użyj Norton Removal Tool do 2005 :stuck_out_tongue:

A co do Przywracania Systemu - pozostawić wyłączone czy lepiej włączyć?

Możesz ale ja nie uzywam przywracania systemu, folder się zwiększa i “zjada” miejsce na dysku