Proszę o sprawdzenie loga

Witam.Wpada mi jakaś strona z czyimiś kłopotami w oczy co jakiś czas-z sakramencką formułą:’‘no.dobra pomożemy ale podeślij nam nam loga z H.T’’.Na tym forum wyszukiwarka zapodała mi 5250 postów na temat bezpieczeństwa i analiz w.w.programu.Przejrzałem kilka no i mam pytanko do szanownych kolegów:a jest jakieś może narzędzie,który pokaże coś na moim compie,tak pięknie jak Hijack,ale nie będzie mi zawracał tyłka,co mam zrobić dalej sam z tym logiem,tylko jednym kliknięciem niech mi to wszystko naprawi(usunie,wyleczy,etc.-do wyboru)tak jak to robi najprostszy program anty-wir z wirusami lub kupa innych '‘oczyszczaczy’'dysków z np.ciasteczkami cooki?no bo też nie mogę pojąć-na diabła ludzie kupują rozmaite kosztowne anti-wiry,które w końcu muszą być zastępowane freewarowym HijackTHisem,drukowanie logów ,generowanie ilości postów na forum,te sprawy…sztuka dla sztuki???pozdrawiam fachowców.bez urazy.

Nie ma takiego programu :?

Są od tego programy antywirusowe

Skanery on-line ==> Do wyboru

Dodatkowo programam usuwające spyware i inne śmieci:

:arrow: PestPatrol

:arrow: Spybot Search & Destroy 1.4

:arrow: Ad-aware SE Personal

:arrow: CWShredder

Generalnie nie ma narzedzia które pokaże wszyskie wiry trojany ogólny syf który można załapać w necie.

Jeżeli chodzi o HijackThis jest to jedno z najlepszych narzedzi które pokazuje lokalizacje syfu (niektóre antywiry nic nie widzą w przeciwieństwie do HijackThisa)

Chodź HijackThis jest dobrym narzedziem także i on nie pokazuje wieleu szkodliwych wejść, w takim przypadku można skorzystać takze z doskonałego narzedzia SilentRunners, który generuje log

Najlepszym narzędzien anty do usuwania obecnie po update jest Ewido Free Security Suite http://www.searchengines.pl/phpbb203/lo … 16762.html

Ale jak napisał kuz5 bez loga z Silenta się nie obejdzie :wink:

Czyli scanery online i starczy tylko Ewido Free Security Suite i zeskanować, nie potrzeba aż tylu programów instalować opisanych wyżej:

PestPatrol

Spybot Search & Destroy 1.4

Ad-aware SE Personal

Fajnie,rzeczywiście Ewido jest chyba dobry ,bo znalazł jakies cztery badziewia;z czym nie poradził sobie ani Ad-aware SE,ani Spybot Search,nie wspominając o nortonie,który nawet nie westchnął na ten temat przy skanie.I małe pytanie na temat logów z Hijacka:wasze zdanie na temat korzystania z tego-http://www.hijack********?czy raczej robić to na własną odpowiedzialność?no i jeszcze jedno idąc za ciosem,po intensywnej lekturze postów z tego działu zainstalowałem dodatkowo Secirity Task Manager.Ten z kolei zapodał mi w swoim logu coś takiego:’'crauto exe q106DA000_q.ini w C:\Windows\system32\drivers\cruto.exe;z komentarzem o możliwym zagrożeniu.Najpierw przeniosłem do kwarantanny.Czy może od razu wywalić?

Można wywalić, nie uzywaj automatu! !!

Czytałem regulamin,nie sądze,że go złamałem i ktoś cenzurując mojego posta pozbawił tym samym sensu zadane przeze mnie pytanie-czy korzysta ktoś z tego serwisu do analiz logów Hijacka?(http://www.hijackthis.ob/index.php)?ja korzystając ze wskazówki tam podanej odzyskałem neta.Druga sprawa:taka kwarantanna to jednak dobra sprawa.W Security Task manager pochopnie nie zauważyłem przydatnego narzędzia,czegoś w rodzaju wysyłania do dokładniejszej analizy,zrobiłem to więc z tym ‘‘cruto.exe’’;no i tam mi napisali,że to jeden ze składników mojego poczciwego Paragona,notabene własnie zbuntowanego…(tuż po usunięciu ‘‘crauto’’)tak,że Gutek dzięki bardzo mimo wszystko.Ale tego SecurityTM to znasz chyba?Paragona nie wspomnę,bo chyba czytamy różne pisma informatyczne.Pozdro… :lol:

Złączono Posta : 08.12.2005 (Czw) 20:45

No ,oczywiście,bez urazy kolega… :x