Proszę o sprawdzenie logów - avira informuje o wirusach

Proszę o sprawdzenie logów, ponieważ Avira informuje w czasie skanowania o 3 wirusach:

TR/Meredrop.FV Trojan

TR/Spy.166912.12 Trojan

DR/Hupigon.212055.3

Logi z Hijack This tutaj.

Czy Avira nie potrafi je usunąć?

Avira je usunęła, ale chcaiłbym wiedzieć, czy wirusy nie wprowadziły zmian w systemie, rejestrze itp. itd.

Aha! OK!

Dodane 28.08.2010 (So) 14:19

Warto zastosować Norman Malware Cleaner. Ustawienia standardowe (nic nie zmieniać). W razie potrzeby sam naprawi co trzeba. http://www.majorgeeks.com/Norman_Malwar … d5450.html

już ściągam NWC. Jak zrobię wszystko to dam znać

Powodzenia!

podaję raporty ze skanowania:

1 - Norman Malware Cleaner

2 - OTL

3 - OTL Extras

Co mam teraz robić?

Z mojej strony (bo radziłem użyć Normana), warto jeszcze wyłączyć całkowicie Przywracanie Systemu, zrestartować komputer i po restarcie przywrócić z powrotem Przywracanie systemu, ale tylko na partycji systemowej. Komputer był poważnie zawirusowamy. Program NMC poradził sobie, ale po powyższych zabiegach warto jeszcze raz wykonać nim skanowanie.

Warto użyć zamiast Normana MBAM.

Owszem, jednak ten program nie usunie ewentualnych błędów w rejestrze. Do usuwania złośliwego oprogramowania jest bardzo dobry, jeszcze lepiej z uaktywnioną stałą ochroną (płatny).

Zrobiłem tak jak napisałeś. Podaję kolejny log z Norman Malware Cleaner , po powtórnym przeskanowaniu.

Co dalej?

Wszystko jest w porządku! Warto to raz w miesiącu robić… i przechodzić do porządu dziennego :slight_smile: Norman Malware Cleaner jest wydawany przeciętnie raz w tygodniu tak, że każdorazowo należy pobierać nową wersję ze strony, którą podałem. Po wykonanej pracy użytą bieżąco wersję NMC można wyrzucić do Kosza. Poza tym… Avira będzie robić, co do niej należy. Powodzenia!

Bardzo dziękuję za pomoc.