Proszę o sprawdzenie logów

Witam, czy ktoś mógłby sprawdzić mi logi frst. Komputer z dnia na dzień zaczął wolniej działać.

Addition:Addition_15-08-2022 02.52.50.txt (41,2 KB)
frst:FRST_15-08-2022 02.52.50.txt (48,5 KB)
Shortcut:Shortcut_15-08-2022 02.52.50.txt (44,5 KB)

Poczekaj cierpliwie na @iJuliusz. Nie trzeba było zakładać nowego tematu, z nowego konta.

Czy skaner RogueKiller z włączonym modułem bezsygnaturowy MaIPE (BETA) odnalazł jakieś zagrożenie? Skanowałes również Malwarebytes Anti-Malware i AdwCleaner?

Pamiętaj też, by uruchamiać FRST z innego folderu, niż C:\Users\danie\AppData\Local\Temp\.

Skanowałem tymi programami, nic nie wykryły.

Odinstaluj: Intel(R) Computing Improvement Program, Bonjour, RogueKiller.

W Firefoxie wystarczy używać jeden dodatek blokujący: uBlock Origin (+ filtry z pkt 6.2)
Podrzucam też dodatkowo poradnik do Firefoxa → Instrukcje-i-Tutoriale/FirefoxBezpieczenstwo.md at master · qarmin/Instrukcje-i-Tutoriale · GitHub

Zmień serwer DNS na Quad9 → YouTube (podstawowy 9.9.9.9, zapasowy 149.112.112.112)

Pobierz program do automatycznego wyszukiwania i instalacji sterowników firmy Intel.
Podczas instalacji zaznacz tylko pierwszą zgodę, drugą odrzuć (zgoda na dołączenie do programu zbierania opinii). Pobierz oraz zainstaluj odnalezione sterowniki.

Uruchom FRST/FRST64.exe, wciśnij kombinację klawiszy ctrl + y. Otworzy się notatnik, do którego wklej zawartość skryptu. Zamknij i zapisz. W FRST kliknij „napraw” → https://pastebin.com/raw/R4ECh3DV

Plik naprawczy przeznaczony jest tylko dla autora wątku!
Po wykonaniu skryptu i ponownym uruchomieniu załącz utworzony fixlog.txt

Przesyłam fixlog.

Fixlog_18-08-2022 01.02.45.txt (20,9 KB)

Program od sterowników nie znalazł żadnych nowych.

Czy jest jakaś różnica w działaniu komputera?
Masz zainstalowany program CrystalDiskInfo - podrzuć screen. Jeśli to dysk HDD, to zmień na SSD.

Uruchom wiersz poleceń (cmd.exe) z uprawnieniami administratora. Wklej pierwsze polecenie i zatwierdź je enterem. Gdy proces dobiegnie końca, wykonaj drugie polecenie. Nie zamykaj wiersza poleceń dopóki proces nie dobiegnie końca!

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

sfc /scannow

Tak, jest widoczna różnica w działaniu komputer, przyspieszył swoje działanie.

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.