Proszę o sprawdzenie mojego log'a / Spyware

Witam.

Zassałem jakąś niby darmową grę[instalkę]. Klikłem na nią 2 razy i nagle wysoczyło mi masę komunikatów z Norton AntyViru’sa 2004 o jakimą wirusie i masę z Microsoft AntiSpyware… Wszysteki komunikaty z tych obu programów szybko w nich ponaciskałem na Usuń/Block itp. i jak już się ze wszystkimi uporałem zeskanowałem system Nortonem i pousuwałem kilka wirów, AntiSpyware tez kilka szpiegów wykrył i SpyBot też kilka. Każdym programem pokasowałem wszystko, co złe i niby komputer chodzi dobrze, ale o wiele wolniej niż przed tymi incydentami.

Daje log’a do sprawdzenie, może tam jeszcze jakiś smieć został i prosze o sprawdzenie.

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 13:23:08, on 2005-08-26

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Microsoft AntiSpyware\gcasServ.exe

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe

C:\Program Files\RAMCleaner\RAMCleaner.exe

C:\PROGRA~1\PESTPA~1\PPControl.exe

C:\PROGRA~1\PESTPA~1\PPMemCheck.exe

C:\PROGRA~1\PESTPA~1\CookiePatrol.exe

C:\WINDOWS\system32\CTsvcCDA.exe

C:\Program Files\Norton AntiVirus\navapsvc.exe

C:\Program Files\Norton AntiVirus\SAVScan.exe

C:\Program Files\Microsoft AntiSpyware\gcasDtServ.exe

C:\WINDOWS\system32\MsPMSPSv.exe

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\Security Center\SymWSC.exe

C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

C:\Program Files\Maxthon\Maxthon.exe

C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe

C:\Documents and Settings\marcin\Pulpit\Marcino\Programy\HijackThis\hijackthis.com


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://opcg.net/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = MÓJ SUPER INTERNET :-)!

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 6.0 CE\Reader\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: (no name) - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - C:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SDHelper.dll

O2 - BHO: NAV Helper - {BDF3E430-B101-42AD-A544-FADC6B084872} - C:\Program Files\Norton AntiVirus\NavShExt.dll

O3 - Toolbar: Norton AntiVirus - {42CDD1BF-3FFB-4238-8AD1-7859DF00B1D6} - C:\Program Files\Norton AntiVirus\NavShExt.dll

O4 - HKLM\..\Run: [Jet Detection] "C:\Program Files\Creative\SBLive\PROGRAM\ADGJDet.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [CTStartup] C:\Program Files\Creative\Splash Screen\CTEaxSpl.EXE /run

O4 - HKLM\..\Run: [gcasServ] "C:\Program Files\Microsoft AntiSpyware\gcasServ.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [ccApp] "C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccApp.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [RAMCleaner start] C:\Program Files\RAMCleaner\RAMCleaner.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Symantec NetDriver Monitor] C:\PROGRA~1\SYMNET~1\SNDMon.exe /Consumer

O4 - HKLM\..\Run: [PestPatrol Control Center] c:\PROGRA~1\PESTPA~1\PPControl.exe

O4 - HKLM\..\Run: [PPMemCheck] c:\PROGRA~1\PESTPA~1\PPMemCheck.exe

O4 - HKLM\..\Run: [CookiePatrol] c:\PROGRA~1\PESTPA~1\CookiePatrol.exe

O8 - Extra context menu item: Pobierz stronę WEB z Free Download Manager - file://C:\Program Files\Free Download Manager\dlpage.htm

O8 - Extra context menu item: Pobierz wszystko z Free Download Manager - file://C:\Program Files\Free Download Manager\dlall.htm

O8 - Extra context menu item: Pobierz z Free Download Manager - file://C:\Program Files\Free Download Manager\dllink.htm

O8 - Extra context menu item: Pobierz zaznaczenie z Free Download Manager - file://C:\Program Files\Free Download Manager\dlselected.htm

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\WINDOWS\system32\msjava.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\WINDOWS\system32\msjava.dll

O16 - DPF: {17492023-C23A-453E-A040-C7C580BBF700} (Windows Genuine Advantage) - http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=36467&clcid=0x409

O16 - DPF: {6E32070A-766D-4EE6-879C-DC1FA91D2FC3} (MUWebControl Class) - http://update.microsoft.com/microsoftupdate/v6/V5Controls/en/x86/client/muweb_site.cab?1121032353913

O16 - DPF: {E7544C6C-CFD6-43EA-B4E9-360CEE20BDF7} (MainControl Class) - http://skaner.mks.com.pl/SkanerOnline.cab

O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\System32\Ati2evxx.exe

O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe

O23 - Service: Symantec Event Manager (ccEvtMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccEvtMgr.exe

O23 - Service: Symantec Password Validation (ccPwdSvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccPwdSvc.exe

O23 - Service: Symantec Settings Manager (ccSetMgr) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSetMgr.exe

O23 - Service: Creative Service for CDROM Access - Creative Technology Ltd - C:\WINDOWS\system32\CTsvcCDA.exe

O23 - Service: Usługa Auto Protect programu Norton AntiVirus (navapsvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\navapsvc.exe

O23 - Service: SAVScan - Symantec Corporation - C:\Program Files\Norton AntiVirus\SAVScan.exe

O23 - Service: ScriptBlocking Service (SBService) - Symantec Corporation - C:\PROGRA~1\COMMON~1\SYMANT~1\SCRIPT~1\SBServ.exe

O23 - Service: Symantec Network Drivers Service (SNDSrvc) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\SNDSrvc.exe

O23 - Service: SymWMI Service (SymWSC) - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\Security Center\SymWSC.exe

O23 - Service: TuneUp WinStyler Theme Service (TUWinStylerThemeSvc) - TuneUp Software GmbH - C:\Program Files\TuneUp Utilities 2004\WinStylerThemeSvc.exe

log czysty, wszytskie śmieci usunęly ci te programy :slight_smile: norton i ms antyspyware

czysto jak łza

polecam Ci poradnik jak uczynic aby systemem działał szybciej itp.

http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=39970

Tylko nie wiem co to jest

i to

Aju wszystko, co tam opisałeś, tak też robie :).

Dopiero ściągnąłem Ashampoo WinOptimizer Platinum Suite 2, powiedzcie mi, czy warto korzystać, jeżeli ma się pełną wersję?

Co, do tego przyspieszania komputera, to ja polecam jeszcze program - BoostSpeed, jestem z niego bardzo zadowolony.

Kilka dni temu włączam jv16 PowerTools i wyskakuje mi komunikat:

Your trial period has no ended. Please, visit http://www.macecraft.com if you wish to purchase a license and continue to use this product.

No i jak teraz mam z tego korzystać? Nie będę mogł, to mi sie syf zrobi…


—> Co to tak naprawde jest? Do czego służy? Mam to usunąć, czy nie?

zainstaluj bezpłatnego jv16

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=178

jest równiez bardzo dobry. Niektórzy twierdza iż nawet lepszy od płatego brata.

W połączeniu z tuneup registry cleaner jest swietny i nie powinno nic zostac w systemie niepotrzebnego :wink:

myślę iż przy to co tam podałem w topicu wystarczy. Nie potrzeba więcej programów

    • -> Mam to usunać?[jak tak, to jak?], a może zostawić to w spokoju, bo niczym nie wadzi.

Jeżeli to cos uaktualnia Windows Media Player, to chyba troche obciąza system, a jest to nie potrzebne?

A to 2, do czego służy?

A ta wersje, co mam odinstalować wcześniej?

Nic nie szkodzi potestować, pobawie się potem i napisze, jak wrażenia.

Mam jeszcze pytanie. Mcrosoft BootVis - jak czesto go stosować?


Mam jeszcze problem… Skanuje dysk tymi najnowszymi szczeopinkami z Waszego vortalu gdata.pl i zatrzymało mi się na pliku : D:\Diablo\Spawn\diabloui.dll i wyświetlił mi się komunikat :

Uruchom AntiVirenKit z aktualnymi bazami sygnatur wirusów.

A ja przecież korzystam z Norton’a AntiVirus’a 2004, co dalej?


Jeszcze 1 pytanie. Gdzie mogę pobrać najnowszą wersję Registry Mechanic?

nie

Mam kilka pytań…

Jak często stosowac program Microsoft BootVis?

Gdzie moge pobrać najnowsząęśę Registry Mechanic?

Ściągnąłem ten program - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=29&id=178 i po jego instalacji i włączeniu wyskoczył taki oto komunikat:

The lan guage file is not for this version of jv16 PowerTools.

No i co mam zrobić?