Proszę o szybką pomoc ( Monitor)

Witam.

Mam mało czasu więc będę się streszczać.

Wszystko było ok aż do dziś. W dolnym lewym rogu mojego monitora zaczęła sie wypalac plazma. ( czarne się robi)

Obszar powiększa się z czasem coraz bardziej. Jak garsze monitor to znów jest ok. Jest strasznie goracy w tym miejscu. Boje się że może mi się coś z nim stać jeżeli będzie za długo się ,wypalać’’.

Czuję charakterystyczny swąd jak by się coś paliło. Nadstawilem ucha gdy podłączałem go pod komputer i słyszałem skwierczenie. Myśle że to zwarcie ale mogę się mylić. Dziś jest sobota wiec już nikt mi tego raczej nie zrobi. Dlatego piszę tu bo być może jest jakiś sposób aby to nareperować samemu. Jest to monitor LG LCD 19 cali. Do tej pory było wszystko ok. Nigdy nic takiego się nie działo. Odwaliło mu od tak xd

Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc to byłbym bardzo wdzięczny. Niestety jeśli jedynym wyjsciem jest kupno nowego lub serwis to piszcie, wezmę to na klatę ^^

Z góry dziękuje

Nie naprawisz tego samego. Zostaje Ci serwis, albo zakup nowego. Jest to najprostsze rozwiązanie.

Ja osobiście bym rozkręcił i zerknął co się dzieje, co jak co ale gorzej raczej nie zrobisz. Być może coś wpadło pod obudowę i smaży się na powielaczu od lamp CCFL (przypominają mi się palone kurzem rubiny ;)).

Jeżeli to jest LCD to o jakiej plaźmie rozmawiamy? Chyba, że ja jestem niedoinformowany. Podaj może dokładny model monitora. Nic z tym nie zrobisz jeśli plamy się zwiększają, pozostaje reklamacja na gwarancji jeśli ją jeszcze posiadasz.

heh. Juz mi nie grzeje rogu. Teraz skwierczy ostro w środku monitora xd Bankowo jakieś zwarcie . Dzwiek jest jakby non stop iskra przeskakiwała z 1 blaszki na 2. Albo jak by coś na szlifierce ostrzył ^^

Jest jakoś zaplombowany bo ni hu hu nie wiem jak go rozkręcić. Znalazłem tylko 2 śrubki u podstawy. O wiem. Syczy jak telewizor na kanale którego nie ma ( te białe robaczki) xd

Poszukaj czegoś takiego jak gumowe zaślepki (takie gumowe pola) na tylnej klapie, pod nimi powinny być śrubki.