Prosze o zerkniecie na log z hijacka i silenta

witam.

Mam ponaowny problem na kompie tym razem na siostry:D

zeby sie nie rozpisywac miala na kompie spysheriofa postepowalem zgodnie z instrukcjami na forum ale jeszcze chyba cos na dysku zostalo

i z netem nie moze sie łączyc wyskakuje komunikat:

log z hijacka:

log z silenta:

1.Wyłącz Przywracanie Systemu

2.Uruchom komputer w trybie awaryjnym (F5 lub F8 )

3.Usuń podane wpisy w Hijacku

4.Skasuj z dysku pliki, które zaznaczyłem na czerwono (ustaw na pokazywanie ukrytych plików i folderów)

5.Pokaż nowy log

Poczekaj na Gutka, może jeszcze coś znajdzie :slight_smile:

nowy log z hijacka:

wiem ze plik svchost.exe nalezy usunac lecz nie moge zrobic tego hijackiem bo caly log pokazuje mi sie tylko jako plik txt a to co pogrubione pokazuje sie w menu gdzie mozna uzywac funcji fix.

log z silenta:

aha i pokazala sie tapeta “warning!! spyware detected on your computer” no i w tym momecie skonczyly mi sie pomysly bo zrobilem skana antywirem cos tam pousowal - niby wirusy skanowalem spybotem 1.4 i zrobilem porzadek regclinerem i nic…

Złączono Posta : 10.01.2006 (Wto) 19:57

jednak nie jestem pewny czy svchost.exe trzeba usunac bo poczytalem troche w necie i wiem ze niektore programy moga go znieniac a ogolnie jest on potrzebny.

  1. Wyłączyć Przywracanie systemu w XP TU

  2. Zastartować do trybu awaryjnego bez internetu(opis w linku wyżej).

  3. Zaznaczyć wskazane wpisy w Hijacku i kliknąć Fix checked. Wpisy zostaną usunięte.

  4. Skasować z dysku plik i folder, które podkreśliłem na czerwono

  5. Dokończyć skanerami online - Scanery do wyboru

  6. Pokazać nowy log :stuck_out_tongue:

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij podwójnie zrobiony plik i potwierdź >>> reset kompa

zrobilem i niby wszystko jest ok lecz pozostala czesc tapety “warning…” i zeby bylo weselej jest tylko na czesci pulpitu a pod nia wlasciwa tapeta. log z hijacka:

Zaznaczyć wskazane wpisy w Hijacku i kliknąć Fix checked.

Co do tapety to otwórz notatnik i zapisz:

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Ustaw rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij podwójnie zrobiony plik i potwierdź >>> reset kompa

Po tym, jeśli jeszcze nie zadziała, proszę się upewnić iż jest:

Prawy klik na Pulpit >>> Właściwości >>> Pulpit >>> Dostosuj Pulpit >>> Sieć Web >>> odznaczona opcja Blokuj elementy pulpitu

zarabiscie. wszystko zaczelo chodzic jak nalezy wpisy usunalem a co do

to bylo odznaczone a mimo to tapeta “warning” byla na pulpicie. “domyslny” jestem i zjazylem ze byla na liscie stron sieci web zaznaczona aby wyswietlala sie na pulpicie i wystarczylo ja usunac.

Super ponownie dziekuje za pomoc :spoko:

pelen profesjonalizm.