Proszę polecić mi płytę główną

Witam wszystkich

Chciałem Was prosić o polecenie mi paru płyt głównych które bezproblemowo “obsłużą” następujące części kompa:

Procesor: Sempron 2400+ socket A

Pamięć: DDR1 3 sztuki po 512 PC3200 400MHz

Dwa dyski twarde 40 GB i 160 GB.

Nagrywarka DVD Liton

niekoniecznie flop

Karta graficzna: (AGP 8x) GeForce 6800 Galaxy

Karta muzyczna: SB Live 5.1

Karta Wlan Planet 8305 - net radio

WinXP,

Do tej pory mam ASUS A7V880 i jest to PORAŻKA !!

Gdyby trzeba było coś jeszcze dopisać jeśli chodzi o graty to proszę pytać

Dziękuję z góry za odzew

Nie koniecznie winną jest płyta główna…

http://www.allegro.pl/item435270913_swi … lecam.html

Trochę drogo jak na płytę socket A… Weź jakąś tańszą wersje tej płyty np. tą…

:arrow: http://www.allegro.pl/item435338571_nie … scomp.html

Posiadam taką, dobra płytka, zero problemów… :wink:

Podana przez mati75 jest również OK. Ale trochę drogo jak na ten socket…

Może masz jakieś pomysły, jeśli to nie płyta główna :slight_smile: ??

Oto procesy, które ja już przeprowadziłem:

zmiana karty GeForce 2 na 6800, dokupienie dwóch kości pamięci (na początku była tylko jedna), puszczenie ich w dualu, pojedynczo i auto, wyrzucenie karty muzycznej SB live i zrobienie systemu na karcie zintegrowanej, wyrzucenie karty sieciowej Planet - też restart, całkowite wyłaczenie z płyty flopa, zainstaloweanie najnowszych sterowników na chipset (hyperion 5.20), chciałem jeszcze robić upgrade Biosa, ale okazało się, że mam najwyższą wersję, czytałem też coś o timingach na Ramie, ale aż tak głęboko to moja wiedza nie sięga (wiem gdzie jest w biosie, ale nie wiem jak ustawić). oczywiście każde wyłączenie urządzenia pociągało za sobą robienie systemu operacyjnego (nawet przy DDR) Nic tylko włosy z głowy rwać #-o

Na różnych forach w końcu wyczytałem jaka to moja karta jest do kitu i pomyślałem, że faktycnie może o nią chodzić

A zasilacz to niby jaki masz ??

A zasilacz to mam 300 Watt CODEGEN - żadna rewelacja

Trzeba zmienić… Ile byś przeznaczył na zasilacz? :slight_smile:

:lol!:

Weź lepiej od kogo pożycz jakiś PORZĄDNY zasilacz i testnij twój sprzęt bo to co masz to żal, który puszcza z dymem inne podzespoły, ciekawe czy twoja płyta główna niema jakiś kondensatorów w “ciąży”, a te niestabilności to raczej przez tą qpe są.

Myślę, że pomysł z zasilaczem jest niezły :slight_smile: Na te graty jaka powinna być minimalna moc?? Jeśli chodzi o finanse to do 150 zł (wiem że mało)

Za 80zł masz Modecom MC -350 Bardzo dobry zasilacz… :wink: A jeśli mniej poszukaj Fortrona 350w :wink:

Kasa jest wystarczająca na takiego ModeCom MC 400W, styka jak ta lala do tego sprzętu a i zapasik pozostanie, niemniej jednak spr. stan płyty i inny zasilacz.

“I skorzystaj z RAID 0 skoro masz 2 dyski”

Czy mogę prosić o szczegóły ? :slight_smile:

Świetna rada to była, szkoda tylko, że koleś nie zadał sobie trudu żeby jednocześnie zapytać czy masz dyski na Sata czy IDE.

A poza tym Raid 0 dla dysku 40 i 160 oznacza pojemność 80GB + brak ochrony danych - padnie jeden dysk dane ida papa z obu.

Dziękuję wszystkim za poświęcenie mi czasu oraz cenne informacje, życząc miłego wieczoru pozdrawiam serdecznie