Proszę poradźcie jak przenieć zawartość komputera

Proszę poradźcie jak przenieć zawartość jednego komputera na drugi w sytuacji gdy pierwszy niema nagrywarki a drugi nie obsługuje dyskietek

Uzyłam do tego pendrive

Za pomocą pendrive :slight_smile: Ewentualnie możesz wziąć dysk z jednego, wsadzić do drugiego kompa, nie wyjmując tamtego dysku. Ten pierwszy sposób jest jednak lepszy, a drugi jest czasochłonny i musisz miec w kompie dwie kieszenie na dysk…

Myślę, że dobry sposób ro IRda (podczerwień) :slight_smile:

Jak masz ten drugi komputer w domu to podłącz kablem dwa kompy i przekopiuj. Jak nie masz kabla to musiał byś pujśc w koszta. Może byc też Pendrive. Lub spakuj to i przerób na party w winrarze.

Dzięki za rady. Tak naprawdę to ktoś mi zadał takie pytanie i nie wiedziałam co powiedzieć ,ale zawsze można liczyć na wsparcie uczynych forumowiczów.

Złączono Posta : 06.02.2007 (Wto) 17:35

Ale zapomniałam zapytać kupuje pendriva i co podłączam do komputera i co dalej. Potrzebny jest jakiś program czy poprostu zapisuje tak jak na dyskietce. Ta informacja przyda mi sie na przyszlość.

Bardzo czasochłonne.

Najoptymalniejsze rozwiązanie.

Dobre, ale niedoświadczeni mogą mieć problem z ustawieniem dysków w BIOS-ie

Kablem, ale nie USB->USB bo spalisz komputery. Jest specjalny kabel USBLink, który kosztuje w granicach 30-50 zł. Ew. skrętka UTP i przez karty sieciowe.

Pendrive jest traktowany jak dysk przenośny - nic nie instalujesz (ew. sterowniki do USB jeśli nie masz zainstalowanych w systemie). Jeśli masz Windowsa XP to wkładasz pendrive do portu USB i normalnie kopiujesz jak na dyskietkę.