Prowizja allegro

Mam pytanie, chcę na allegro sprzedać pewny przedmiot za 1.500zł. (cena minimalna do sprzedaży), aukcję rozpocząć od 1zł. jaka będzie opłata za wystawienie przedmiotu + do tego jak sprzedam za 1.500zł. jaka będzie prowizja. Jak nie sprzedam za swoja sumę to jaka opłatę będę musiał zapłacić allegro ??

Na allegro.pl jest napisane ile % prowizji pobierają od każdego sprzedanego przedmiotu(im przedmiot cenniejszy tym większa prowizja)

Wejdz w opcje SPRZEDAJ i wypełniaj formularze tak jak byś chciał teraz wystawić przedmiot.

Gdy wszytko tam ustawisz to pod koniec wykoczy ci jaki koszt będziesz musiał zapłacić za aukcję, oraz za prowizję gdy sprzedaż przedmiot


Słyszałem dość dawno, że jak sprzedaż przedmiot przez allegro powyżej 1000zł to trzeba zapłacić jeszcze jakiś podatek? (dokładnie nie pamiętam)

Ok, widzę, że 1zł+17zł. ale czy czy te 17zł. płacę po sprzedaniu czy tak w ogóle …

Radzę przeczytać regulamin Allegro. Od tego chyba powinieneś zacząć przed przystąpieniem korzystania z tego serwisu.

Błażej dokładnie jak mowisz, po sprzedaniu towaru powyżej 1000zł trzeba zapłacić dodatkowo haracz fiskusowi 2%. Ale kto by sie nimi przejmował :stuck_out_tongue:

Na opłacenie twojego rachunku wobec allegro masz bez ich powiadamiania ok. miesiąca, potem zaczną sie domagac byś wpłacił …allegro dobra sprawa ale regulamin obowiązkowy przeczytaj bo kumplowi za nieprzeczytany ( NIE ZNAŁ ZASAD) dwa razy zawiesili konto … sie dziwił dlaczego a ja mu na to REGULAMIN panie kolego :slight_smile:

Pozdr