Proxy - Problem

Witam,

gdy sprawdzam moje IP za pomocą

http://whatismyipaddress.com/

Pod moim IP wyskakuje informacja

(Now detects many proxy servers)

Nie korzystam z proxy, w przeglądarce jest ustawione, żeby łączyła się bezpośrednio, nie mam żadnych programów, które automatycznie kierują wszystko przez proxy. Mój dostawca internetu to NETIA na łączach TP, czyli też proxy nie powinno być.

Dlaczego w takim razie mam informację, że korzystam z wielu proxy?

Pozdrawiam

manyaky

Ej, ale to przecież tylko informacja, że strona wykrywa wiele serwerów proxy a nie, że ty jesteś za takowym. Nie ma się czym przejmować.

Inaczej, ten tekst powyżej nie oznacza “Uwaga, trwa wykrywanie serwerów proxy”, tylko “teraz umiemy rozpoznać wiele serwerów proxy”, coś jak “teraz z dużymi kawałkami owoców” :smiley:

Ale zawsze jakiś proxy jest, mimo, że nie powinno. Na mapce google, na tej samej stronie co ta informacja, zaznaczone jest, że mój IP jest w jakiś małych miejscowościach, a nie w Warszawie, gdzie jest ta główna centrala NETII czy czegoś tam. Kiedyś nie było tej informacji.

To znaczy, że masz duży, czerwony napis “Proxy Server Detected!”? Jeśli nie, to nie korzystasz z żadnego serwera proxy albo strona nie umie go wykryć/zidentyfikować.

Tu nie wiem, dlaczego tak jest. Zgaduję tylko, że być może strona “robi” jakieś szybkie traceroute do Twojego adresu IP i podaje jakiś router najbliższy twojej miejscowości. Ale to tylko zgadywanki.

Na przykład w moim przypadku IP address location to miejscowość położona jakieś 100-150 km ode mnie :-). I też nie jest to Warszawa, mimo iż korzystam z DSL-a TPSA (no, tak na prawdę to z tego DSLa korzysta firemka z której płacę za łącze, radiówkę).