Prwwatny serwer CS

Chce postawić sobie serwer CS żeby pograć ze znajomymi w CS’a na internecie próbowałem kilka razy i jakoś mi nie wychodzi bo nie jestem w tym obeznany.Mój problem tkwi w tym że mam neostradę 6mega a net idzie do mojego kompa przez router.Czy jest w ogóle możliwe postawienie serwera na neostradzie ?. Proszę o pomoc moje gg 975777 .

Problem w tym, że masz router i potrzebowalibyście użyć chociażby Hamachi, albo wyszukać jakiś hosting, bo ping w przypadku kilku osób będzie mało znośny.

chce grać tylko z 2 graczami.hosting odpada

Można, po prostu trzeba przekierować porty na routerze, dokładniej 27015 bądź 27016. Następnie wchodzisz na jakąś stronę co poda Twoje IP, kopiujesz je i wysyłasz kolegom wraz z numerem portu na którym utworzyłeś serwer. Niestety jak to jest z neo- IP jest zmienne, więc albo co rozłączenie internetu będziesz musiał podawać im nowe IP bądź skorzystać z usługi No-IP. Na neo 6mega, czyli przy uploadzie 512Kb/s, możesz stworzyć ok 8-10 slotów bez większego lagowania.

a jak mogę odblokować te porty na routerze?

A jaki w ogóle masz router? W TP-Linkach wchodzisz do zakładki NAT i dodajesz tam odpowiednie porty.

Mam Linksys Cisco

Dodane 09.04.2011 (So) 11:59

u mnie jest coś takiegohttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a81c686f80f1de82.html jak mam to ustawić?

W takim razie wpisujesz do wolnej kratki u dołu, np HLDS, port zewnętrzny i wewnętrzny 27016 (taki też ustaw w HLDS), protokół UDP, ip standardowe (jak w regułach powyżej z końcówką 0) i klikasz włącz.

Dobrze jest też abyście mieli te same patche do cs’a.

Bo inaczej możecie nie połączyć się z tym swoim serwerem.