Prywatne konto XP


(Użytkownik20) #1

Witam.

Mam następujący problem. Używałem na moim dysku PRYWATNEGO konta administratora z hasłem. Niestety to już chyba z 3 lata bez formatu, skończyły się licencje na antyviry itp i w końcu wszystko padło. Ni cholery nie da się odpalić Windowsa, nawet na awaryjnym. Taki popularny błąd się zrobił - że uszkodzony jest plik

C:/WINDOWS/SYSTEM32/CONFIG/SYSTEM.

Ale to nieważne i tak chce formata.

Problem w tym, że mam na moim koncie ustawioną opcję - "prywatne". I jak chcę sobie zgrać z innego dysku (interface innego dysku będącego na master a mój zepsuty na slave) bookmarki (ulubione) z Mozilli znajdujące się na

C:/Documents and Setings/Ja/Dane aplikacji

to wyskakuje, że to są prywatne dane i nie można do nich wejść.

Oczywiście znam hasło - sam je ustawiłem, ale nie ma nawet gdzie go wpisać. Czy jest jakaś metoda na odzyskanie plików tam się znajdujących ? Mam pięknie posegregowane i zbierane od lat bookmarki, szkoda mi ich stracić.


(Kolmar) #2

Jeżeli chcesz formata to trudno, na marginesie system jest do uratowania (o ile masz kopie zapasową rejestru, domyślnie jest tworzona ale z tym nigdy nic nie wiadomo) [Przywracanie uszkodzonego rejestru].

Podaję link do przeczytania oczywiście :smiley:

http://www.rudanet.info/moje-dokumenty-vt1690.htm

[EFS i Odtwarzanie systemu]

http://forum.di.com.pl/archive/index.php/t-4589.html

PS. Jeszcze jest konsolowe narzędzie [[CACLS]](http://forum.programosy.pl/komendy-w-xp-vt7305.html) do modyfikowania uprawnień (ostatnia deska ratunku).


(Użytkownik20) #3

Dzięki za szybką odpowiedz. Jednak nie rozumiem poniższej rady:

Pochodzi ona z jednego z wątków, które mi podałeś.

Więc jak włączam właściwości tego zaszyfrowanego folderu, to nie ma nigdzie opcji "zabezpieczenia". Oczywiście jestem na koncie administratorskim na działającym dysku. Drugi przypominam nie może w żaden sposób się włączyć do windowsa, więc odznaczenie prywatności oczywiście odpada.

Nie znam się na kompach zbytnio, więc jakieś bardziej skomplikowane metody dla mnie odpadają.

Aha no a w tym pierwszym linku niestety koleś sam też podaje linka, który już nie działa więc nie można nic skumać :slight_smile:

Pozdrawiam.


(Kolmar) #4

Wiem, czytałem wszystkie w/w artykuły dot. Twego problemu.

Możesz spróbować przywrócić rejestr.

http://www.frazpc.pl/b/118112 lub link podany wcześniej.