Prywatność szarego usera Chrome czy Firefox?


(Mm Drs123) #1

Pomóżcie mi rozwiazać problem jaki mam od dawna chodzi o prywatność szarego usera Chrome czy Firefox ? Internetu nie używam do jakiekolwiek skomplikowanych (bankowość...) opcji a jedynie facebook , You Tube , nie zapomne dobreprogramy ... Po przeglądaniu chromem jak i firefoxem sprzątam pliki tymczasowe Ccleaner i tu jest rozbiezność : po korzystaniu z Chroma 300 mb , po firefoxie 30 , czemu się tak dzieje i czy te 300"" nie osłabiają mojego systemu (win7 sp1 32) lub nie narażaja go na większe prawdopodobieństwo sciągniecia wirusa .


(Drobok) #2

Zainstaluj adblocka + ghostery + ew wyłącz ciastka i nikt cię nie będzie śledzić.

Rozmiar plików tymczasowych nijak ma się do ciastek itd Ale np do szybkości wczytywania stron.


(Mm Drs123) #3

@drobok korzystam z ublock


(Kpc21) #4

To jest kwestia samej przeglądarki, jak ktoś ją zaprogramował, a nawet od konfiguracji w opcjach. Zastanów się najpierw, po co przeglądarka przechowuje pliki tymczasowe (cache, pamięć podręczna), dopiero wyciągaj wnioski :slight_smile:

 

Z prywatnością nie ma to nic wspólnego.


(sert) #5

Jeśli już chcesz korzystać z chromopodobnych (chociaż dziwi mnie to skoro mówisz, że zależy Ci na prywatności) to raczej spróbuj Slim Jeta, który jest sporo lżejszy i żwawszy od swego protoplasty.


(Mm Drs123) #6

@sert chcę korzystać bo widze że szybciej strony wczytuja mi sie na chrome niż firefox / start przeglądarki / mniejsze zawieszenia sie przy oglądaniu wielu filmów z YT. Do Firefoxa mam sentyment bo to ta przeglądarka wyprowadziła mnie z epoki kamienia łupanego jakim jest/było  IE


(sert) #7

Jak już to było. IE 11 to akurat bardzo dobra i szybka przeglądarka. Jej jedyną słabością jest brak rozszerzeń (chociaż Ghostery jest).


(MrBeckham666) #8

a ja powiem tak slimjet (jak wolisz coś jak chrome) palemoon(jak wolisz coś jak FF) do tego Ublock(najlepiej od chrisa) odp filtry i pl filtry np certyficate,it. i oczywiscie ghostery.

 

http://www.certyficate.it/adblock/adblock.txt