Przebicie na obudowie


(Czajo) #1

Witam! Moim problemem jest to, że czuję lekkie mrowienie podczas dotyku obudowy PC. Na samym początku było tylko na tylnej wystającej ściance zasilacza, dziś czyściłem cały komputer, powymieniałem śruby w obudowie i co więcej je dokręciłem, bo tata powiedział, że nie ma masy (mówił coś, że do jakiejś śruby się wkręca masę, ale to chyba nie na obudowie, wiem, że żadnego kabla nie było na bocznych panelach mojej obudowy). De facto po dokręceniu wszystkich śrub czuję przy dotyku mrowienie nawet na przodzie obudowy. Można się jakoś tego pozbyć? Dodam, że zarówno komputer jak i monitor (jakby to miało znaczenie) jest podpięty pod gniazdo z uziemieniem. Jakieś rady?


(Gural7) #2

Ja to mam między zasilaczem a obudową takie gumowe podkładki ,jak coś takiego masz to warto zamontować ,ja przebić nie mam ,ale lepiej nie martwić się po szkodzie,kiedyś kumpel miał przebicia ,właśnie mu tak zrobiłem i mu ustało.


(Grosik86) #3

Sprawdź czy na pewno masz podłączone uziemienie w gniazdku. Ja niestety nie mam, więc kiedyś puściłem kabel do kaloryfera :lol:


(Czajo) #4

a przez te przebicie może mi sie komp wyłączać? Bo robię coś i w losowych momentach nawet ostatnio wczoraj w połowie formata mi sie wyłączył 2 razy... dioda na zasilaniu na przycisku power jest cały czas, ale nic zrobić nie mogę, na monitorze brak sygnału, dopiero przełączenie przełącznika na zasilaczu odczekanie kilka sekund i włączenie budzi moją machinę.


(Emilmlo) #5

Kabel do kaloryfera to największa głupota jaka może być...


(Adio741) #6

jaki masz zasilacz?


(Czajo) #7

to nie zasilacz był problemem, tylko listwa... Wszystko dlatego, że kiedyś izolacja pękła przy wtyczce i tata ją wymienił, ale chyba nie podąłczył uziemienia, póki co komp jest podpięty bezpośrednio pod gniazdko, a temat można zamknać :wink:

dzięki wszystkim za odpowiedzi :wink: