Przechodzic z XP na 7?

(Legolas103) #1

Czytałem dużo w necie , że 7 jest wydajniejszy od XP itd. Ale nie wiem czy warto przechodzić na 7 . Co powiecie ?

(Konrad Glejt) #2

Ja powiem tak... chciałem się przenieść na Vistę, ale chwilkę poczekałem i chyba dobrze zrobiłem, choć fajnie by było ją teraz mieć :smiley:

Planuję kupić W7 ok. miesiąc po premierze (jeżeli nie będzie jakichś wielkich problemów). A jeżeli będzie SUPER i ŁAŁ ;p to kupię kilka tygodni po premierze.

Mnie osobiście pociąga jeszcze DX 11 :] co prawda mam kartę graficzną słabą, ale na pewno sobie kiedyś zmienię.

(Dawiddek55) #3

XP nie formatuj i zostaw a sevena zainstaluj na osobnej partycji. Przy włączaniu kompa będziesz mieć wybór systemów.

(Sawyer47) #4

Windows 7 jeszcze nie miał premiery, więc nie można mówić, że jest wydajniejszy bądź nie jest. Co najwyżej można mówić o jego wersji beta/RC, które są dostępne. Na pewno Windows 7 RC jest mniej wymagający od Windows Vista. A na pytanie czy warto przechodzić musisz sam sobie udzielić odpowiedzi, no bo kto zna lepiej twoje wymagania niż ty sam? Możesz wypróbować bezpłatnie WIndows 7 RC i przekonać się, czy jest dla Ciebie odpowiedni. Przeczytaj http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... 5+sierpnia

(Legolas103) #5

Otóż zainstalowalem 7 i jestem zadowolny :smiley: . Chodzi 2 x szybciej niż Vista :smiley: . Dawidd powiedział , że będe mogł wybrac system podczas uruchamiania kompa . Ale gdy restartowalem odrazu sie urachamia 7 :expressionless: .Co trzeba zrobić abym mógł wybrać który chce uruchomić system ?

(Sawyer47) #6

Napisz jakie/ile masz dysków i partycji na nich oraz gdzie co jest.

(Legolas103) #7

Mam 2 Dyski . C na któtym jest XP i kilka programów w tym stery .Oraz D na którym sa Gry i 7 . C ma 10 GB , a D 67 GB .

(Grzech U007) #8

Windows Seven RC jest wydajniejszy od XP, ale tylko na nowych komputerach z szybkimi wielordzeniowymi procesorami. Po prostu jest do nich przystosowany. XP miał swoją premierę w 2001 roku więc nie ma się co dziwić. Siódemka to dobry system ale nie oczekuj cudów, Windows to windows, mi explorer już z kilka razy wysiadł, dwa razy pokazał się ekran śmierci, a system testuje już od kiedy została udostępniona wersja RC. Co do twojego problemu to czy zainstalowałeś system na partycji podstawowej? Normalnie to 7 powinien wykryć poprzedni system i dodać odpowiedni wpis. Oczywiście zawsze możesz zrobić to ręcznie używając takich programów jak EasyBCD czy VistaBootPro.

(Legolas103) #9

C jest moja podstawowa na ktorej mam XP a 7 na D .

(Dawiddek55) #10

Jeżeli jest tak jak piszesz, to niemożliwością jest, że nie masz boot Managera (ja mam podobnie jak ty i wszystko mi działa :open_mouth: ).

Pobierz program EasyBCD i zainstaluj na sevenie i to nim dodaj XP.

(Legolas103) #11

Dzieki :slight_smile:

(Dawid Sloma) #12

...zobacz jak masz w ustawieniach konfiguracji systemu. Uruchom je za pomocą komendy msconfig W zakładce boot możesz ustawić domyślnie startujący system oraz ustawić czas, po którym domyślny system zostanie uruchomiony.

(Gremski) #13

xp na dzień dzisiejszy jest wydajniejszy od 7ki, ale weźmy pod uwagę że narazie mamy RC.

Ale i tak opłaca się wymienić bo lepsze zarządzanie energią, w końcu polski język dla tablet pc, nareszcie wyszukiwanie sterowników przez neta działa (w xp to byłpic na wodę w viście do ledwo kuleje a w 7ce będzie to już względnie działać) no i jest parę innych usprawnień wartych uwagi. No nie zapominajmy że jest o wiele bardziej stabilny niż xp

lol nie ma jeszcze gry która by w pełni obsługiwała DX10, a ty się rajcujesz DX11 chłopie jeszcze z dobre 4 lata jak nie więcej albo minimum 2 lata zanim zaczną wychodzić gry które chociaż w małym stopniu będą korzystać z DX11, a do tego czasu to się pojawi windows 8 nad którym już zaczynają pracować. Jak ci napiszą, że w windowsie 8 będzie DX24 to też kupisz ? To tylko chwyt marketingowy jest

(Gremski) #14

no i co ci po tej technice jak tego jeszcze nie obsługuje jeszcze 2 razy grafikę zmienisz. To wszystko na początku chwyty marketingowe. Tak jak w sklepie pisze ci że masz 1 litr soku gratis, a to ta sama ilość soku tylko w nowym kartonie.

Przynajmniej nie jestem krzywy :slight_smile: . A tak na poważnie obraziłem kogoś, że tak piszesz ? Znasz mnie osobiście, że możesz mnie tak nazywasz ? A sprawdziłeś chociaż co ten termin oznacza ?

Podajcie mi przynajmniej 5 tytułów gier lub programów które w pełni wykorzystują DX10 wtedy przyznam że się myliłem.

(Rmk) #15

Pamiętaj że jeszcze jest XP x64 z 2005 roku który bazuje na jądrze Win Serwer 2003 x64 i radzi sobie lepiej z nowym sprzętem niż XP x86.

Win 7 Vista i XP wypadają podobnie podczas normalnej pracy ale za to w grach minimalnie na prowadzenie wychodzi XP. Mówię tu o wersjach 64bitowych.

(Lukaszrosol) #16

Jesli chodzi o przesiadkę z XP na Seven to jest ona wręcz wskazan dla wielordzeniowych procesorów. Choć na moim wczesniejszym jednordzeniowym Athlonie 64 3000+ Seven ładował się dużo szybciej przy większej ilości programów właczających się ze startem niż XP z samym antywirusem i gg. Z szybkością podczas pracy XP wygrywał. Teraz na C2Q Q9550 Vista czy 7 to bajka i oba systemy działają szybciej niż XP. Takie jest moje odczucie podczas pracy na tych trzech OS'ach.

Co do DX11 to nie koniecznie musi byc tak jak z DX10. Czas pokaże jak to będzie i nie ma co spekulować. Fakt faktem, DX11 jest nowsze i oferuje więcej możliwości graficznych, a tego jak sobie poradza z tym producenci układów graficznych i programisci gier nie da się przewidzieć.

(Emilmlo) #17

Pod koniec tego roku wychodzi pierwsza gra obsługująca DX11, a jest to Colin McRae Dirt 2.

(Nethalythic) #18

Stara lista gier z DX 10 na Wiki, masz tu swoje 5 gier.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ga ... 10_support

Z nowszych np

Prototype

Mirror's Edge

Anno 1404

Armed & Assault II

Fuel

Overlord 2

Następnym razem zanim coś palniesz publicznie na forum, poczytaj.

(Gremski) #19

a przeczytałeś dokładnie napisałem w pełni. No ale niech wam będzie przyznaje się do błędu.

(Apio1) #20

Na komputerze w gry nie gram, filmów nie oglądam, TV też nie.

Cenię sobie za to przyjemny wygląd i funkcjonalność.

Wszystko to znalazłem w win7.

P.S. Brakowało mi poczty systemu windows, ale okazało się, że bez problemów można ją uruchomić.