Przechwycenie całej prędkości dynamicznej do siebie

Mam taki problem?

Jestem w sieci radiowej i prędkość mam przypisywaną dynamicznie że w jakiej godzinie nie wiem ile mam,są godziny że prędkość 300kilo mam.

Ale to jak nie śiedzi nikt na antenie bazowej z której ściągam,bo jak ktoś siedzi to już jest to dzielone na połowe między komputerami.

Ale o co mi chodzi czy jest możliwość by prędkość którą admin oferuje całą np te 300kilo bym je przechwycał ją do siebie cały czas żebym miał te 300kilo jest sposub na to jakiś trik program lub cokolwiek by mieć chociaż większy dosiebie transfer!

Jeśli siedzą na antenie chociaż 2osoby to nie da się korzystać z netu bo oni wszystko pożerają a do mnie niema nic już prędkości tylko bajty:)

dodam ze mieszkam chyba najdalej od wszystkich i od anteny bazowej. sygnał mam 95% link40%

prosze o pomocy co robić!

Radiówka = Andrew Grid26T + AP-Planex GW-AP54SP-P

Zgłoś problem Administratorowi sieci

Właśnie w tym problem że zgłaszałem to powiedział mi że wszyscy mają tak samo dzielone łącze i już nic więcej nie moge zrobić z mojej strony jedynie zresetować antene ale to i tak nie pomoże?

więc i tak lipa,nadal z netem pingi mam dobre ale i tak net słabizna,są godziny ze chodzi wyśmienicie.

Ciesz się w mojej mieścinie antena publiczna jest też ustawiona na dynamiczne przydzielanie transferu danych niera jest to 7Kb/s więc ciesz się tym co masz :slight_smile: pozatym dużą rolę odgrywa odległość od anteny nadającej (jak napisałeś jesteś najdalej) wiec transfer będę porzerać Ci co są najblirzej (zresetuj urzędzenie sieciowe może coś to da, antenę i karte sieciową) Pozdro !!

Jak jest dynamicznie to oparte jest na routerach, a jak sa routery to neiwiele można zrobić.

Trzeba postawić serwer na MIkroTiku wtedy każdy będzie miał jednakowy transfer.

Twój administrator to jakiś niedoinformowany chyba w wiedzę o sieci radiowej

Właśnie specjalnie jest dynamicznie, żeby nie marnować łącza.

Przykładowo:

  • Provider ma łącze 512kbps i 10 userów

  • ustawi na sztywno po 50kbps dla każdego

Wówczas gdy np, w sieci jest aktywnych 5ciu to wykorzystanie łącza maksymalnie wynosi 250kbps, a drugie tyle jest niewykorzystane.

Dodatkowo jeśli np, 4 z nich wykorzystuje na full przydzielony limit, a 1 np. tylko 10kbps to dodatkowo marnowane jest 40kb transferu.

Dynamiczny podział zapobiega właśnie marnowaniu łącza.

Ale w większości umów jest podany tylko maksymalny transfer danych.

Jeżeli w twojej umowie jest podany również minimalny, gwarantowany transfer, a przy dużej liczbie użytkowników transfer spada poniżej tego minimalnego wówczas możesz złożyć reklamację, a nawet wypowiedzieć umowę z winy dostawcy.

Ps. odnośnie tego dynamicznego. Niekoniecznie muszą być routery.

Ponadto w większości routerów dla rynku SOHO konfiguracja przydziału łącza jest bardzo uboga i jeśli już to w większości przypadków ustawiana na sztywno.

tasman4 oczywiście zgadzam sie z tobą, tylko programy typy P2P nadają priorytety pakietom z którymi zwykłe routery sobie nie radzą i występują sytuacje takie że jeden użytkownik ściąga z P2P max a ktoś w sieci nie może się nawet dobić do http wiec co do takich sieci dynamicznych trzeba podchodzić rozważnie i wiedzieć co w nich ograniczyć.

PaPuX

Masz racje używają packuctwa typu emule i inne śmieci torrentowe a inni nie mogą wogule wejść na stronke allegro :(bo niema donich prędkości!

Nadal niema odpowiedzi na moje pytanie jak to sobie przywłaśczyć do siebie chociaż jakąś prędkość,na pewno się da tak mi się wydaje!

Umowy żadnej nie podpisywałem i nic admin mi nie mówił jaką prękość będe miał tylko powiedział ze każdy ma tyle samo przydzielone,ale nie wydaje mi sie by każdy miał tyle samo.

Mógł bym zrobić reset routra ale pużniej nie będe umiał configa takiego zrobić jak jest teraz ustawiony,więc lipa:(

Z tym blokowaniem portów u admina to ma jakieś poblokowane ale sam nie wie jakie bo to mu ktoś robił te blokowanie portów!

Np dzisiaj w nocy miałem transfer do 550Kb/s i nie spadał w dzień też mam pare kilo ale żadko,przeważnie dzień to bajty,noc masakra:)

czytałem gdzieś że można blokować programami jak się zna ip lub mac ale niewiem czy to wypali!

pomużcie co mam zrobić !

Z tego co mówisz mam wrażenie jednak że ta sieć opiera się na routerach wielu niż jeden.

Ten co ty posiadasz to pikuś i nic na nim nie ustawisz co tobie pomoże.

Blokowanie portów też tu niewiele da gdyż programy P2P mogą działać na każdym. Potrzebna jest filtracja pakietów a tego routery nie posiadają.

Łącze bezie przydzielane dynamicznie i jeśli ktoś włączy w sieci P2P zabierze wszystkich całą prawie przepustowość.

Wszytko jednak zależy od twojego admina, jeśli jest na tyle zdolny (ma pojęcie o sieciach lokalnych) to będzie umiał to rozwikłać, inaczej zostajesz bez wyjścia :?

Tak ta sieć opiera się na wielu routerach u admina i na switchah i jeszcze,co do portów to musze z nim pogadać o portach by blokował wszystko i już tylko czy pujdzie na to chyba że blokuje wszystkie!

To może jakiś router inny poleciłbyś jakiś dobry by w nim można było pogrzebać troszke i co nieco wycisnąć łącza:)

Aby nie było cyrków sieć trzeba oprzeć o serwer Linux bądź Windows lub hardwarowy MikroTik

No nie do końca.

Ja akurat mam to w routerze.

Ale w 95% na pewno nie ma.

Jak zablokuje wszystkie porty to nic się nie wydostanie poza sieć lokalną.

Równie dobrze będzie mógł wypiąć kabel od strony Wan.

Przykładowo, żeby chodziły ci stronki musisz mieć odblokowaną komunikację na porcie 80 (dla komentujących nie pisać mi tu o forwardowaniu portów).

Ale program p2p również można skonfigurować na ten port.

Jeśli w tym routerze da się wydzielić sieci wirtualne to można by było każdego usera władować do osobnej sieci i podział zrobić dynamicznie dla tych sieci.

tasman4 no akurat wirtualne sieci by tu mogły pomóc, ale czytając te wszystkie posty mam wrażenie że kolegi admin nie jest zbytnio rozgarnięty w sieciach lan i wan, a szkoda :wink: