Przedłużenie umowy w TP wraz z przejściem do Netia

Cześć

Słuchajcie mam kilka pytań i potrzebuję na nie odpowiedzi :slight_smile:

  1. Jeżeli aktualna umowa w TP na Neostradę kończy mi się 22 lipca to czy mogę wcześniej ją zerwać bez żadnych zobowiązań?

  2. Mam Neostradę w TP ale chcę przejść do Netii. Czy mogę po prostu w TP zgłosić, że idę do Netii a Ci a Netii tylko przełączą mi linię? Czy jak to wygląda?

  3. Czy oferta w Netii 20MB/s za 70zł jest opłacalna? Może macie jakieś inne dobre oferty?

  1. Bez zobowiązań wypowiadasz umowę miesiąc wcześniej.

  2. Nie musisz nic zgłaszać, po podpisaniu umowy Netia zajmie się formalnościami.

  3. Moim zdaniem tak, choć Vectranet ma ciekawe oferty, lokalni operatorzy też je oferują.

  1. Jeżeli kończy ci się 22 lipca, to nie możesz wcześniej zerwać umowy, bo grozi to sankcjami karnymi. Chcąc zrezygnować z ich usług, musisz ich powiadomić listownie najpóźniej 30 dni przed zakończeniem umowy tj.do 22 czerwca muszą ten list otrzymać , inaczej umowa zostanie przedłużona na czas nieokreślony.

  2. Chcesz przejść do Netii, zawierasz umowę z Netią, nawet już teraz, oni załatwiają resztę za Ciebie- zgłaszają TP 10 dni przed końcem Twojej umowy ,że zmieniasz operatora. Jednakże radziłbym wysłać Ci ten list TP tak jak to opisałem wyżej , ponieważ oni trzymają się zasady 30 dni, a Netia zgłasza 10 dni przed.W ten sposób miałbyś naliczony do zapłaty kolejny miesiąc w TP, będąc już w Netii.

  3. Jest to najlepsza oferta- 68zł , ale żeby mieć 20 MB/s musisz mieć zgodę z TP na taką szybkość , ponieważ nawet nie będąc już abonentem TP, dalej będziesz korzystać z ich łączy. Po drugie warunki tego łącza ,czyli centrala, jakość kabli także mogą wpłynąć na to, że nie uzyskasz takiej szybkości.

Trzeba zacząć od parametrów linii a potem zajmować się formalnościami.

  1. Czy istnieje przykładowe takie pismo? Czy po prostu napisać w dwóch zdaniach, że się rezygnuje i już?

  2. Na stronie Netii z tego co sprawdzałem to podało mi informację, że osiągnę te 20MB/s.

Sprawdź w najbliższym punkcie TP, zapytaj, powinni Ci doradzić, oraz dać specjalny adres do korenspondencji.Ale jak napiszesz swoimi zdaniami, też będzie dobrze.

Proponuję podpisać umowę na 2MB/s, a przecież wciągu trwania umowy z Netią po pół roku możesz zmienić sobie jeszcze dwa razy prędkość na inną, np. na 20MB/s

Pozdr.

ciekawy szczegół, a czy w TP jest podobnie?

Jak ktoś ma łącze 2mb/s chce skorzystać z nowej promocji co,

tak niedawno wprowadzili ( 6,10 i 20mb/s za złotówkę)

i wskoczyć na 6mb/s czy 10mb/s,

albo dodatkowo dobrać sobie do tego jakieś usługi

np. TV to może zmienić warunki w trakcie trwania umowy?